Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sezona 2018/2019

znak-havirova.png

mslk.gif

Nová sezona začíná kvalitním tréninkem na sněhu již v květnu v Rakousku, poté třikrát na ledovci Les deux Alpes ve Francii. Kondici zvyšovala také "na suchu" v italském Livignu, chorvatské Malinské a jako každý rok dvakrát v Krásné Lípě. V září proběhly dva tréninkové kempy ve švýcarském Saas Fee a také  rakouském Hintertuxu. 

21.11.- 20.12. Panorama a Lake Louise (Canada) Kateřina odcestovala se svým koučem tátou Radovanem do Kanady, kde chce důkladně potrénovat klouzavé disciplíny. Kvalitní trénink v lyžařském středisku Panorama Kač prodala hned v úvodním sjezdu v Lake Louise, kde právě skončil světový pohár žen a závod se konal na stejné sjezdovce. Kateřina byla dvakrát šestá v tréninku a v závodě dokonce vystoupala dvakrát na bednu. 

5. a 6.12. Lake Louise (CAN) Nor-Am Cup sjezd 3. a 2. místo 

7.12. Lake Louise (CAN) Nor-Am Cup superG 7. místo

10. a 11.12. Panorama (CAN) Nor-Am Cup superG 4. a 5. místo a výborné FIS body

11.12. Panorama (CAN) Nor-Am Cup Alpine combined 5. místo

12. a 14.12. Panorama (CAN) Nor-Am Cup obří slalom 6. a 3. místo a super FIS body:-) Gratulace Kači:-) 

15. a 18. slalom a obří slalom nedokončila

28.12. Audi FIS Ski World Cup Semmering - obří slalom Kateřina nedokončila

15.1.2019 Audi FIS Ski World Cup Kronplatz - obří slalom opět nedojela až do cíle... mezičasy ukazovaly na slušnou jízdu...

Sezona 2017/2018

znak-havirova.png

Olympijská sezona začíná trochu opožděně makam-na-fyzicce...--1-.jpg- po operaci křížového vazu se Kateřina dává do kupy fyzicky. S fyzioterapeuty a kondičním koučem pracuje na posílení nejen operované nohy. Hned týden po zákroku začíná makat a cvičit pod dozorem MUDr. J. Beznosky. Vše jde podle plánu, koleno sice bolí, ale neotéká... Postupně Kač začíná chodit do schodů, do kopců, maká v posilovně a na kole. Dřina je každodenní chleba...uz-je-to-tu-zitra-lyzeeee-16-.jpg A hurá:-) 23. září má dovoleny lyže! Zatím jen volné jízdy a velmi zlehka. Moc se těší a je šťastná, že to jezdí bez problémů.

 

 

 

 

15.1. Kateřina vyhrála FIS sjezd ve Špindlerově Mlýně

16.1. Kač vyhrála a získala desátý titul Mistryně ČR - ve sjezdu:-)

23.1. WC Kronplatz (ITA) 41. místo v obřím slalomu

26.1. WC Lenzerheide (SUI) 23. místo v superkombinaci. Gratulace:-))

7.2. 220px-olympic_rings_with_white_rims.svg.png  Kač a Radovan odcestovali na olympiádu:-)

13.2. ZOH - Kateřina se těchto dnech nachází v daleké Koreji na Zimních olympijských hrách 2018 v Pchjongčchangu. Po účasti na ZOH v Soči se svými výkony nominovala na svou druhou olympiádu a my jí moc blahopřejeme. Hlavní disciplínou Kateřiny na ZOH je obří slalom. V programu byl 12. 2., ale kvůli špatným povětrnostním podmínkám ho organizátoři přeložili na 15. 2. Na obřák se už těší, s ostatními závodnicemi si již mohla vyzkoušet závodní sjezdovku - dvě volné jízdy na promrzlé a kvalitní pistě. Ve středu 14. 2. bude Kateřina bojovat také ve slalomu. Dále ji čekají tréninky sjezdu, závod v superG a kombinaci (sjezd + slalom). Má nabitý program. Držíme palce, ať se daříJ

15.2. ZOH - obří slalom Kač nedojela, slalom kvůli odkládání závodů nestihla

17.2. ZOH - superG - 33. místo a tréninkově sjezd dne 21. 2. - 26. místo :-)

22.2. ZOH - krásné 17. místo Kateřiny na ZOH v alpské kombinaci a 17. místo ve sjezdu. Blahopřejeme Kači:-)

4.3. WC Crans Montana (SUI) 31. místo v kombinaci a 31. v superG

9.3. EP La Molina (ESP) 27. místo v obřím slalomu

11.3. NJC La Molina (ESP) slalom 3. místo

14.3. EP Soldeu/El Tarter (AND) 28. místo v superG a konec sezony.....

 

 

Sezona 2016/2017

Opět na startu:-)les2alpes-0716--1-.jpg

 

 

 

 

 

Příprava se Kateřině vydařila podle plánu. Začala již 2. května 2016 na ledovci testováním lyží a dalších šest měsíců až do listopadu nelenila, důkladně nabírala fyzickou kondici a poctivě trénovala na ledovcích. Díky patří Moravskoslezskému kraji a našemu městu Havířov, kteří finančně podpořili přípravu na Mistrovství světa v alpských disciplínách ve Svatém Mořici v únoru 2017. Do sezony může Kateřina vstoupit v dobrém rozpoložení a s očekáváním těch nejlepších výsledků. Držíme palce:-)

mslk.gif

 

znak-havirova.png

 

Zahájit lyžařskou část se Kač vydala 10. listopadu do amerického Colorada. V plánu byly tři závody superG,  sjezd a obří slalomy, ale i v Americe byly problémy se sněhovou nadílkou a některé závody se nekonaly. copper-mountain.jpgKača aspoň se svou trenérskou parťačkou Terkou Kmochovou dobře potrénovala pod vedením trenéra - táty Radovana. "Zaměřili jsme se na rychlostní disciplíny a obří slalom na kvalitních terénech v americkém středisku. Vyšlo nám to neskutečně. Jezdila jsem s Italkami, Švýcarkami a Němkami. Potkala jsem tam celý svěťák - hned vedle nás třeba trénoval Svindal. Měřené časy jsem nejezdila vůbec špatně."  

 

28.-30.11. Copper Mountain (USA) FIS superG 20. a 7. místo - na luxusní pistu, na které trénovali, nasněžil přes noc snad metr nového sněhu. Trať změkla, fučelo tornádo a udeřilo minus třicet. S nižšími čísly se nedalo pomýšlet na lepší výsledek, škoda... Obří slalom dojela na třetím místě a s dobrým pocitem mohla odcestovat do Norska.

4.12. Trysil (NOR) Evropský pohár obří slalom - z Denveru trysil.jpgcestovala Kačka přes Frankfurt do Osla a dál do norského Trysilu s touhou přidat další slušné body. A začala dobře, s číslem 27 zajela v prvním kole slušný 15. čas se ztrátou jedné vteřiny. Jenže... "Ve druhém se mi nějak cvakly lyže a rozbila jsem se na čistém ledě." Odnesl to kotník, který natekl a bolel, Na druhý den se pokusila nastoupit do slalomu, ale nešlo to. Snad se dá do kupy - v sobotu jede svěťák v Sestriere v Itálii:-)

10.-11.12. Audi FIS Ski World Cup Sestriere (ITA) 

Na brutálně ledové trati Kateřina bojovala, ale dobrý pocit z jízdy neměla. S číslem 50 byla na posledním mezičase na 37. místě, což by na postup do třicítky stejně nestačilo, před cílem netrefila poslední dvě brány a nedojela. Do slalomu ani nenastoupila - na doporučení fyzioterapeutky raději odcestovala po měsíci domů na kontrolu kolene a kotníku.

12.12. Černé předpovědi se naštěstí nepotvrdily, koleno drží, kotník je pouze pohmožděný.... Týden čeká Kač rehabilitace, magnet, fyzioterapie, vířivka a vodoléčba v DJK FYZIO v Ostravě - Vítkovicích pod dohledem Mirka Dobeše. Pokud počasí dovolí, ukáže se ještě před Vánoci na  svém domovském kopci na Bílé:-)

28.-29.12. Audi FIS Ski World Cup Semmering (AUT)  

semmering--3-.jpg Na obří slalom se Kateřina těšila, ale počasí nedovolilo zajet slušný výsledek. Od rána pršelo, pak sněžilo a po čísle 30 začalo ještě neskutečně foukat, zatáhlo se a nebylo vidět do druhé brány. Kač s číslem 55 bojovala, ale nepodařilo se dostat do elitní třicítky....Dojela 51. Slalom se jel za mnohem lepších podmínek jako večerní závod, ale Kateřina, bohužel, nedojela. V krátkých obloucích hodně cítí bolavý kotník...

Silvestrovské oslavy nehrozí - Kača s trenérem tátou odjíždí směr Tignes do Francie....

2.-4.1. Tignes (FRA) FIS závody v superG a sjezdu - Kač má za úkol vyjet si ve sjezdu pod 80 fisových bodů, aby mohla jet na Mistrovství světa v únoru kombinační závod. Nebude to lehké... Nejdříve si vyzkoušela sjezdovku v superG a za účasti zkušených závodnic ze svěťáku dojela 10. a 15. Potom s číslem 52 dojela ve svém prvním závodě ve sjezdu na pěkném 22. místě, když absolvovala jen jedinou tréninkovou jízdu. Druhý závod se jí povedl ještě lépe, předjela 47 závodnic a s číslem 52 dojela pátá:-) Vyjela si 37,56 FIS bodů a tak splnila podmínky ke startu na MS v kombinaci.

Ve Fancii chtěli zůstat ještě na další dva fisové obřáky, ale pořadatelé je na poslední chvíli změnili na slalomy... Daří se:-(

10.1. Maria Alm (AUT) FIS obří slalomy - dva závody v jeden den. maria-alm.jpg Parádní rakouské středisko přivítalo závodnice krásným ale mrazivým počasím. Celý den na svahu se Kač trápila s rýmou, kašlem a teplotou. Zajela slušné 3. a 4. místo a rychle spěchala do postele.   

 

12.-13.1. Gaal (AUT) FIS obří slalomy - moc času na vyležení nebylo, Jeden den na sbalení a přestěhování do dalšího 200 km vzdáleného rakouského střediska. Do Gaalu přijely i Kanaďanky a další velmi dobré závodnice. Kač ještě bojovala s pořádnou virózou. gaal.jpgPo prvním kole byla druhá a málem usnula únavou. Jenže ve druhém udělala chybu, když pořádně neviděla podložku, zmáčkla ji komprese a dost si natloukla:-( To už začalo pořádně sněžit a foukat a další den byl závod kvůli velké sněhové nadílce a mlze zrušen... A honem stěhování a cestování do....

14.-15.1. Audi FIS Ski World Cup Zauchensee (AUT)

Sjezd a superkombinace byla na programu světového poháru, ale počasí opět měnilo plány. Odjel se pouze sjezd, kombinační závod byl zrušen. Kateřina aspoň stihla potrénovat v blízkém středisku St. Michael slalom a přestěhovat se do GA-PA.

18.-22.11. Audi FIS Ski World Cup Garmisch Partenkirchen (GER) Čerstvě započítané body do FIS žebříčku pustí Kateřinu na start sobotního sjezdu i nedělního superG světového poháru. "Ve středu máme volné jízdy, pak mě čekají dva tréninky sjezdu. Teprve po nich se rozhodnu, jestli pojedu i závod ve sjezdu. Beru to jako zkoušku a trénink směrem k mistrovství světa, kde se jede kombinace se sjezdem," uvažuje Kač. "Musím se do toho pustit. Nemám žádná očekávání, ale nechci se zabít. Musím si věřit, nebezpečnější je brzdit než to nechat jet." ALE.... Kač se hned v prvním měřeném tréninku pěkně rozbila:-( Tři brány před cílem nezvládla kompresi a vyletěla z trati. Přitom trefila tyče a drsně si narazila holeně a prsa. Další trénink ani závod neodjela. I přesto odcestovala do Itálie...

24.1. Audi FIS Ski World Cup Kronplatz (ITA)  Obří slalom, na který se tak těšila... Nedokončila první kolo, když v bolestech dobrovolně opustila trať. Na zledovatělé pistě cítila každý otřes, ani tejpy a prášky proti bolesti nepomohly. Holeně i hrudník stále bolí a hrají všemi barvami. I tak se pouští do dalšího turné - čekají fisové a evropské soutěže.... Bude bojovat.

26.-27.1. La Thuile (ITA) Dva obří slalomy zkouší Kateřina s bolavým tělem a moc to zatím nejde. První závod ještě zajela slušné třetí místo, ale ve druhém kole vyjela - změklou rozbitou trať s číslem 27 už nedala. Další den také nedojela. Ale zkouší aspoň potrénovat slalom s polským týmem.

30.-3.2. Chatel (FRA) Evropský pohár - alpská kombinace, superG a dva obří slalomy - 36. místo v kombinaci, 51. a 50. v superG, obří slalomy nedokončila:-( "Byly tu šílené podmínky, rozbité tratě, zničila jsem lyže. Ale nechtěla jsem ležet v posteli. Znovu jsem si zvykala na oblouky v rychlosti a bylo to den ode dne lepší, i když naražené holeně stále velmi bolí."

6.-19.2. FIS World Ski Championship St. Moritz (SUI)

ms-st.-moritz--1-.jpgKateřina se jako jediná naše reprezentantka nominovala na všechny disciplíny na mistrovství světa - bude to pěkná fuška ve vysoké nadmořské výšce. Začíná se tréninkem sjezdu a hned 7. 2. superG - s číslem 42 dojela na 36. místě a bylo vidět, že si v cíli pořádně oddechla... Bála se, ještě měla v hlavě blok a jela moc opatrně, nadopována prášky proti bolesti. Týmový lékař nasadil laserovou terapii, snad se jí uleví co nejdříve. Alpská kombinace je na programu 10. 2. - krásné číslo 26 ale moc radosti nepřineslo. Kač sice dojela sjezd, ale ve slalomu nezvládla hned horní část a vypadla. ms-st.moritz.jpg12. 2. závod ve sjezdu - "Sbírám zkušenosti, lepším se, ale nemůžu hned očekávat nějaký geniální výsledek, 35. místo beru." Do týmové soutěže nastoupila Kačka jako náhradnice, chtěla šetřit síly do dalších bojů. 16.2. obří slalom - životní výsledek na mistrovství světa a nejlepší v této sezoně. V prvním kole jela 48. a zvládla trať dojet jako 28., tím si zajistila výbornou pozici ve druhém kole. Startovala jako třetí, ale trošku opatrná  jízda ji vynesla celkové 29. místo. Byla šťastná, konečně dokázala, že má na to jezdit s těmi nejlepšími na světě.18. 2.slalom - vydařená jízda bohužel skončila po posledním mezičase. Ten ukazoval ztrátu 2,16 s na vítěznou jízdu M. Shiffrin - Kateřina jela velmi dobře, ale riskovala až příliš... 

21.-22.2. Savognin (SUI) savognin.jpg FIS obří slalomy Kateřina hned po mistrovství světa vyhrála závod FIS a vyjela si 14,14 FIS bodů:-) Paráda! Druhý závod také vedla, ale chybička se vloudila a druhé kolo nedojela. Následuje opět světový pohár...

 

 

24.-26.2. Audi FIS Ski World Cup Crans Montana (SUI)  Alpská kombinace 24.2. - to byl velmi náročný závod na psychiku.... Teplota kolem 10 stupňů nad nulou, podložka měkká, rozpadala se jako písek. Po startu hned první tři nedojely, jedna z nich se zranila, odváželi ji na saních..... Závod zastavili, snížili start a trochu přestavili trať - nový start a další tři ze čtyř vypadly.... Kateřina startovala s velkými obavami, dojela na 40. místě. "V životě jsem se takhle nebála...", říkala hned po dojezdu. Druhé kolo ve slalomu zajela 25. čas a celkově dojela na 28. místě a získala letos první 3 svěťákové body!! Gratulujeme:-) 

25.2. superG s číslem 58 odjela Kač jako tréninkovou jízdu pro následující kombinační závod. Opět bylo moc teplo a podložka velmi rychle měkla. Do cíle se Kateřina nedostala, ale získala lepší pocit z rychlé jízdy v obloucích. Tak hodně štěstí zítra:-)

26.2. Alpská kombinace číslo tři v letošní sezoně a nej výsledek kariéry!! S číslem 33 zajela 28. čas v superG a tím si vybojovala výbornou pozici pro slalom, do kterého startovala jako třetí. Čistou jízdou bez zbytečného risku zajela 16. slalomový čas, který ji vynesl na celkové 20. místo a dalších 11 bodů do hodnocení světového poháruSe čtrnácti body se zařadila na 38. místo na světě v alpské kombinaci. Moc blahopřejeme:-)

crans-montana--1-.jpg

7.-8.3. Kranjska Gora (SLO) FIS obří slalomy - na velmi změklé trati vybojovala Kač v prvním závodě 3. místo. Druhý nedojela.

13.-14.3. Krvavec (SLO) 2x superG a alpská kombinace. krvavec.jpgVýborné sněhové podmínky a parádní počasí, ale výkony v rychlostních disciplínách ještě stále nejsou ideální. Kateřina zajela 16. a 12. místo. Součástí kombinace je slalom a ten Kač zajela skoro na výbornou - v obou slalomech zajela druhý nejlepší čas a tak se posunula v pořadí směrem dopředu. Vybojovala 5. a 3. místo v alpské kombinaci. Opět na bedně:-)

15.3. Bad Hofgastein (AUT) FIS obří slalom ještě stihla Kateřina v nádherném lyžařském a lázeňském středisku před  finálem evropského poháru. První kolo se jí nepovedlo, zajela až 10. čas, ve druhém zabojovala, vyhrála ho a tak se posunula na pěkné 5. místo.

17.-19.3. Innichen-San Candido (ITA) Finále Evropského poháru - Kateřina se pustila na trať s číslem 47 a vyjela si výbornou dvanáctou pozici, kterou ve druhém kole ještě vylepšila. Podala tak svůj nejlepší výkon v evropském poháru - skončila na krásném 8. místě. Gratulace:-) V Itálii bylo velmi teplo, v cíli slalomu 15 stupňů a to nejsou dobré podmínky pro lyžování. Slalom byl regulérní tak pro prvních deset závodnic... Kač s číslem 46 první kolo nedojela.

22.3. Goetchen (GER) dva FIS obří slalomy berchtesgaden--3-.jpgzrušeny pro nepřízeň počasí, snad se odjede mistrovství Německa....tak aspoň turistika...

24.-25.3. Berchtesgaden (GER) Mistrovství Německa - obří slalom dojela Kač na 8. místě a spokojená nebyla. Slalom byl kvůli špatnému počasí zrušen.

 

 

 

 

28.-30.3.Krvavec (SLO) Mistrovství Slovinska v rychlostních disciplínách - Kateřina absolvovala 2x sjezd, kde zajela 9. a 6. místo, V jednom superG zvítězila, ve druhém dojela na 7. místě. Alpskou kombinaci nedokončila. A hurá na naše mistrovství :-)

1.-2.4. Špindlerův Mlýn Mezinárodní mistrovství České republiky a Polska - první den se jel slalom a Kateřina se do cíle nepodívala. Škoda, po prvním kole figurovala na druhé příčce. V neděli si však spravila náladu a obří slalom vyhrála. Získala již devátý titul Mistryně ČR (5 dalších zlatých k tomu vybojovala v juniorské kategorii)

mmcr--1-.jpg

9.4. Past Thurn (AUT) Za vidinou zlepšení bodů v obřáku se ještě Kateřina vydala na jeden závod do Rakouska, ale už se jí nepodařilo zlepšit body. Závod nedokončila. Sezonu ukončila a chystá se na operaci kolene, doufá, že to bude "jen" meniskus.....

A jaké FIS body si letos Kateřina vyjela?

obří slalom si polepšila na 14.55 FIS bodů (131.)

slalom si nepolepšila 22 FIS bodů

SuperG vylepšila na 33,72 (190.)

superC - 31.28 FIS bodů  (57. místo ve světovém žebříčku)

sjezd 46,95 FIS bodů (161.)

Letošní sezona byla jak na houpačce, jednou jsi dole, jednou nahoře. Kateřinu pronásledovala nepříjemná zranění, ale je spokojená. Poprvé okusila závody ve sjezdu a i přes hrozivý pád a těžké tratě na mistrovství světa nic nevzdala. Zapsala si pár výborných výsledků a už se těší na novou olympijskou sezonu. Nominaci si již zajistila:-) Tak teď jen trošku odpočinku, zregenerovat po operaci, důkladně zapracovat na fyzičce a hurá do dalších bojů:-)

 

 

 

Sezona 2015/2016

Tak už to zase začíná....priprava-na-sezonu-1516--16-.jpg

Již v sobotu 24. 10.se jede první závod Světového poháru a Kateřina bude na startu:-) Minulá sezona skončila úrazem - 9 týdnů Kačku provázely berle, radila se s doktory, poctivě rehabilitovala pod vedením Mirka Dobeše. Nyní je připravena na první start v nové sezoně.

Výbornými výkony v loňské sezoně si vyjela super FIS body - figuruje na 40. místě na světě v obřím slalomu, tak hodně štěstí v sezoně 15/16 :-)

znak-havirova.png

24.10.2015 Audi FIS Ski World Cup Sölden (AUT) 

solden--6-.jpgPrvní závod sezony se odjel na ledové trati, Kač bojovala s číslem 39.  S tratí se poprala docela dobře, k postupu do druhého kola jí chybělo 58 setin sekundy, dojela na 35. místě. Z jednotlivých mezičasů bylo vidět, že udělala dvě velké chyby - jednu nahoře a druhou viditelnou při nájezdu do rovinatého úseku, kde ztratila rychlost. Letos byla trať vypreparovaná opravdu kvalitně - i chlapi se na čistém ledu trápili... Dobrý start do sezony:-) 

 

11.11. Po Söldenu stihla Kača ještě doma v Havířově důkladně potrénovat kauneertal.jpgfyzičku a vydařil se i šestidenní tréninkový blok na ledovci Kaunertal v Rakousku. Věnovala se kromě obřáku i superG a slalomu, hodně pracovala na technice a dost času strávila při rozborech u videa. 

14.11. Kateřina se s tátou trenérem vydala do Colorada v USA. Vyrazili o dva dny později, díky stávce zaměstnanců Lufthansy, ale do Cooper Mountain dorazili bez dalších větších potíží. Po jednodenním volném lyžování následoval trénink obřího slalomu s novozélandským týmem, pak s Italkami. 62-copper-mountains.jpg"Pořád tu sněží jako blázen. Ale když se vystahují tratě, jezdí to pak parádně. Trénujeme pokaždé na jiném kopci, což je super. Odpoledne ještě stihneme i kondičku. Start obřáku máme v 3 666 metrech nad mořem, náročné...

 

22.11. Echo mountain (USA) FIS slalom - Kateřina dojela v silné konkurenci slalomářek dvanáctá. Po prvním kole figurovala dokonce na 6. místě. Druhý závod ve slalomu už nejela, věnovala se tréninku obřáku.

27.-28.11. Audi FIS Ski World Cup Aspen, CO (USA) Slzy, zklamání, zmar i bolest. Aspen Kači vůbec nevyšel, Nestihla vybrat bránu a vypadla v rovinatější části před druhým mezičasem. Přitom natrénováno měla, necítila přehnanou nervozitu a na prvním mezičase zajela s číslem 38 skvělý 23. čas. Na druhou stranu je objektivně přiznat, že téměř neznala velmi členitý kopec, Závodila na něm jen jednou před dvěma lety a letos závodnice nebyly puštěny na závodní trať ani na volnou zkušební jízdu kvůli nedostatku sněhu. Ve slalomu měla Kač velmi malou šanci. S číslem 66 zajela 47 mezičas, ale závod nedokončila.

2.-3.12. Copper Mountain, CO (USA) obří slalomy Nor-Am Cup. 68-bedna-v-usa.jpg První obřák s číslem 17 zajela docela dobře - skončila devátá, ale moc s jízdami spokojená nebyla. Druhý den se povedlo druhé kolo, které Kačku vytáhlo až na bednu! Z Ameriky si odváží bronzovou medaili. Před ní se umístily dvě Kanaďanky, které pravidelně bodují ve světovém poháru. Slušný výkon Kači:-) 

12.12 Audi FIS Ski World Cup Äre (SWE)  71-are.jpgAni třetí pokus o světové bodíky Kačce nevyšel. Večer před závodem změnila obleva kopec v ledovou horu. Pořadatelé dokonce museli snížit start a zkrátit trať. Kača se však na tvrdé podložce cítila docela v pohodě.Tentokrát ji zradil materiál... Bohužel, hned na počátku prvního kola ještě před prvním mezičasem spadla a lyže jí vyletěla do vzduchu. Pokusila se sebrat a pokračovat dál, ale v zatáčkách se nemohla opřít do lyží. Závod tedy nedojela. Až dole se objevila vada - téměř 25 cm dlouhá odtržená hrana. No, nic, jedeme dál...i to se stává. Z Äre se Kateřina vydala hned 13. brzy ráno do Ženevy, kde strávila dva volné dny u přátel, aby nemusela cestovat autem na další závod ve Francii.

20.12. Audi FIS Ski World Cup Courchevel (FRA) 

76-courchevel.jpg Jarní podmínky, minimum sněhu, trénink na neupravené, měkké trati... Ale těžká, členitá závodní sjezdovka byla opět připravena a vypreparována skvěle. Kači chybělo jen 22 setin vteřiny, aby konečně dosáhla na první třicítku. Bohužel, opět to nevyšlo. Dojela na 35. místě. "Ve vrchní části jsem se do toho pustila fakt dobře, jelo se mi krásně a bez problémů. Trať vydržela tvrdá. Na strmější části už to bylo horší. Vykopla mě hned první hrana, ztratila jsem nějaký čas, než jsem se dostala zpátky do rytmu. Byly tam trochu seky a pak jsem ještě podjela do nájezdu do rovinky a nedostala tam správnou rychlost. Škoda. Musím zůstat pozitivní a poučit se. Dáme si doma pár dní klidu u stromečku a pak vyrazíme do Lienz. Ani nevíme, kde budeme trénovat, jaká je to letos bída se sněhem." Hurá domů...

28.12. Audi FIS Ski World Cup Lienz (AUT) Ani pátý pokus v obřím slalomu ve Světovém poháru Kači nevyšel podle představ. I když ztráta na postup do druhého kola byla "jen" 24 setin. Nezvládla trať nahoře - tam nabrala ztrátu 1,5 vteřiny, neudělala žádnou větší chybu, ale dole už to nedohnala, dojela na 37. místě.

Nedá se nic dělat, náročný start do sezony 2015/16 se zatím nedaří. Přejeme hodně zdaru v novém roce, vždyť sezona zdaleka nekončí:-)

Šťastný nový rok 2016 plný zdraví, štěstí, pohody, osobních i sportovních úspěchů všem:-)

image001.gif

4.- 5.1.2016 Zinal (SUI) Evropský pohár, - dva obří slalomy. zinal.jpg      

Jarní počasí je minulostí, ve švýcarských Alpách začalo sněžit. První kolo závodu odloženo o hodinu kvůli počasí, druhé dokonce přeloženo na další den ráno... Kateřina získala první evropské body - dojela na 24. místě. Druhý závod nedokončila. Je třeba potrénovat - proto Kač s tátou přejeli do Pfelders (ITA), kde se pokusí spojit se zahraničními týmy, potrénovat s nimi a hurá do dalších bojů.. Následující závod Světového poháru v Ofterschwangu je zrušen, přeložen do Flachau a Kateřina ho vynechá. 

12.1. Odletěla Kača s tátou do Soulu na závody Far East Cupu. Plánují odjet pět slalomů a dva obří slalomy ve třech různých střediscích - v Yongpyongu se bude konat zimní olympiáda v roce 2018... Držíme palce:-)

14.-15.1. Bear´s Town (KOR) FEC První slalom s číslem 21 a hned bedna:-) Kač vybojovala druhé místo a skvělé FIS body - 14,75! 77-korea.jpg

Druhý slalom s číslem 24 dojela "bramborová", 4. místo také vyneslo super 15,08 FIS bodů. Kateřina se dostává i ve slalomu do první stovky na světě!

18.-19.2. Jisan Resort (KOR) FEC 79-korea.jpg

Další dva slalomy a další bedna:-) V lyžařském středisku nedaleko Soulu Kača vybojovala 3. a 4. místo. Blahopřejeme! 

 

 

 

20.-21.2. Yongpyong (KOR) FEC  I když se Kateřina na obřák po 81-korea.jpgčtyřech slalomech moc těšila, ten první jí vůbec nevyšel. Nedokončila hned první kolo - vypadla ve spodní části. Pár bran před cílem špatně zatížila spodní lyži a to se trestá.... Další závod obřího slalomu dojela na třetím místě, ale není spokojená s jízdou ve druhém kole. Japonka Emi Hasegawa zajela skvěle druhé kolo a Kači ujela o více než vteřinu.

Teď hurá domů, potrénovat na "svěťák" v Maribor, kde Kač loni bodovala:-)

30.-31.1. Audi FIS Ski World Cup Maribor (SLO) 84-wc-maribor.jpg

Asi až moc se Kač těšila na Maribor. Loni tady bodovala 26. místem, letos však opět lyžaře zradilo počasí. 10 stupňů, rozměklá trať a vyjeté díry způsobily, že se Kateřina nedostala do cíle prvního kola. Druhý závod ve slalomu byl dokonce pro nepřízeň počasí zrušen...

 

 

 

9.-10.2. Pamporovo (BUL) Evropský pohár  Teplé počasí v celé Evropě a závody v Bulharsku? Risk je zisk.... a vyplatilo se. Kač zajela nej výsledek ve slalomu EC - dojela s číslem 36 na 15. místě. Druhý závod ve slalomu nedojela. 

12.-.13.2. Borovets (BUL) Evropský pohár 16. a 21. místo v obřáku a pořádnou rýmu si Kač odváží z Bulharska. Snad to cestou  v autě "vyleží"... 

19.-20.2. Garmish (GER) FIS závod v superG a superkombinaci. Rýma naštěstí nepropukla v nic horšího a tak mohla odjet Kateřina s tátou do Německa na FIS závody v rychlostních disciplínách, které má hodně ráda. První závod se hned vydařil, Kač zajela s číslem 36 patnáctý čas v superG a tak vyjela jako 15. do slalomové části závodu. Druhým nejlepším časem ve slalomu si vybojovala druhé místo v superkombinaci a vylepšila si o hodně své FIS body v této disciplíně. Ve druhém závodě dojela 18. v superG a opět druhým časem ve slalomové části se posunula na páté místo v superkombinaci. Dobré výsledky jsou důležité pro další závody - Kač se chystá na premiéru ve svěťáku. Držíme palce:-)

http://www.katerinapaulathoa.cz/novinky/638-28/premiera-svetoveho-superg-ceka-v-andore/

27.-28.2. Audi FIS Ski World Cup Soldeu - El Tarter (AND)88-wc-andorra.jpg

První superG ve Světovém poháru byl velmi těžký. Byl to nejen boj na trati ale i s počasím. Start závodu pořadatelé neustále posunovali kvůli chumelenici a špatné viditelnosti. Kač tak trochu bojovala i sama se sebou s číslem 65 vyjela na trať jako předposlední a dojela na 53. místě. Do kombinačního závodu se musí pustit s větším odhodláním... A ono to vyšlo:-) V superG dostala od první Lindsey Vonn "jen" 2,10 vteřiny. S číslem 55 si vyjela 41. místo hned za Shiffrin a těsně před Kláru Křížovou. Ve slalomu nic neriskovala, zajela jízdu "na jistotu" a HURÁ bylo z toho 29. místo a dva body do Světového poháru:-)

http://www.katerinapaulathova.cz/novinky/640-28/dockala-jsem-se-po-roce-a-po-tydnu-zase-body-ze-sveta/

3.-4.3. Nozawa Onsen (JAP) FEC 91-japonsko.jpg

Sama samotinká cestovala Kateřina na závody do Japonska za ziskem zlepšení FIS bodů v obřím salomu. Okamžitě po závodě v Andoře sedli do auta směr letiště Mnichov. V pondělí ve 13 hodin odletěla přes Šanghaj do Tokia a pak ještě osm hodin vlakem až za Nagano. Daleká cesta se ale podepsala na výkonu Kači. Unavená, ospalá a naštvaná dojela první závod jako 13. a druhý pátá. Své cíle nesplnila, závody jí vůbec nesedly, jely se na měkké a velmi placaté pistě. Co se dá dělat - další zkušenosti do života...

 

12.-13.3. Audi FIS Ski World Cup Lenzerheide (SUI) 

93-wc-lenzerheide.jpgKateřina se těšila na své druhé superG ve světovém poháru. Ale letošní zima je velice ošidná, počasí opět zaúřadovalo. Kvůli sněhové chumelenici se start závodu dvakrát posouval. Kateřina  se na rozbitou, zasněženou trať vydala s číslem 56 a dojela na 52. místě s odstupem 4,12 na vítěznou Cornelii Hütter, nebodovala ani Ester Ledecká. O den později počasí nedovolilo v superkombinaci jet jako první superG, ve kterém se Kač chtěla posunout na lepší startovní pozici ve slalomu. Pořadatelé zařadili slalom jako první disciplínu a superG se jelo až odpoledne. Bohužel, Kača už nebyla mezi závodnicemi v superG, neboť slalom nedojela. Chytla špicara:-( Škoda, na druhém mezičase držela 25. pozici...

15.3. Jenner (GER) FIS obří slalom - za jarních podmínek a deště zajela Kač 4. místo

19.-20.3. Nauders (AUT) dva FIS obří slalomy 7. a 4. místo

21.3. Pozza di Fassa (ITA) další 4. místo v obřím slalomu

23.-24.3. Gaal (AUT) opět 4. :-( a 6. místo v obřáku

25.-26.3. Golte (SLO) 9. místo v obřím slalomu a ve slalomu vypadla

1.-3.4. Špindlerův Mlýn - Mistrovství ČR a Polska. SuperG zrušeno pro nepřízeň počasí, obří slalom Kač nedojela a poslední závod v sezoně - slalom vyhrála:-) Vybojovala další již třináctou zlatou medaili na Mistrovství ČR.

Tuto sezonu si Kateřina polepšila kromě obřího slalomu všechny ostatní disciplíny. Malý přehled:

slalom z 21.40 FIS bodů (164. místo) na 14.92 FIS body (79. místo na světě)

obřák ze 6.88 FIS bodů (27.) na 15.55 (113.)

SuperG ze 64.17 FIS bodů (423.) na 39.81 (195.)

superC ze 198.45 FIS bodů (721.) na 31.28 (57. místo ve světovém žebříčku)

Blahopřejeme k výkonům:-) 

 

Sezona 2014/2015

063apitztal-rijen.jpg

Foto je z úžasně vydařeného soustředění na Pitztale, kterého se zůčastnili i Amálka a Jirka Zineckerovi:img_4530.jpg

img_4535.jpgimage001.png

18.11. Dnešním dnem začíná nová sezona - první závod naší Kačky:-) Přejeme jí hodně úspěchů a hlavně zdraví, které ji loňskou sezonu trochu zradilo....  Závodí za polárním kruhem ve švédské Kiruně spolu s tréninkovou parťačkou Terezou Kmochovou a už se na závodění moc těší. Příprava proběhla podle plánu, fyzická kondice lepší než loni a tak hurá do toho:-) Kiruna (SWE) FIS SL - Kateřina první závod letošní sezony nedojela.

22.-23.11. Gaellivare (SWE)img_4807.jpg 2x FIS GS - sobotní závod Kač nedojela a hodně byla zklamaná. Druhý závod jela trochu opatrně, dojela na 4. místě a také nebyla spokojená... Začátek sezony se rozbíhá, snad to vyjde příště:-)

29.11. Funaesdalen (SWE) - je to tady, Kač dnes vyhrála FIS obří slalom:-)

 

1.-4.12. Hemsedal (NOR) Evropský pohár  Kateřinu čekají hned čtyři závody - 2 obřáky a dva slalomy v tomto Norském středisku. První závod a první úspěch - nejlepší umístění v kariéře! Ve své oblíbené disciplíně obřím slalomu dojela osmá:-) Na velmi náročné a dlouhé trati zajela výborně první kolo, s číslem 19 dojela pátá. Druhé kolo bylo postaveno o šest vteřin pomaleji a tak dobře jí nesedlo, proto byla ráda, že se udržela v nej desítce... Druhý závod obřího slalomu a opět body, které Kačka přidala do hodnocení Evropského poháru za jedenácté místo. Blahopřejeme:-) Slalomy však Kateřina nedojela, vysoká startovní čísla 49 a 43, oteplení, déšť a změklá trať jí nedovolily ukázat, co umí.

12.-13.12. AUDI FIS Ski World Cup 2014/15 Äre (SWE) 7. prosince se Kač vrátila z dlouhého tréninkového a závodního turné a hned 10. musí zpět na sever. Ve Francii není sníh, závody přesunuli do Švédska. Den před obřákem Kateřina dost dobře potrénovala, cítila se ve formě, ale ani jeden závod nedokončila.

18.-19.12. Valtournenche (ITA) Evropský pohár den doma a honem na závody do Itálie. Další dva obřáky a Kateřina opět boduje - 17. a 26. místo. Po těchto závodech Kateřina figuruje na 17. místě v celkovém hodnocení obřího slalomu EP. A protože je u nás velmi málo sněhu, zůstali v Itálii trénovat. Cestou domů na Vánoce ještě stihli jeden FIS závod.

23.12. Pass Thurn (AUT) žádný pěkný dárek před Vánocemi - Kač závod nedojela. Hurá domů, těšíme se na stromeček, dárečky, kapra a cukroví:-)

Všem kamarádům a známým přejeme krásné a pohodové vánoční svátky:-)

28.-29.12. AUDI FIS Ski World Cup Kuehtai (AUT) kuehtai-in-tirol-sl.jpgStále špatné sněhové podmínky a Světový pohár se opět neplánovaně stěhuje - místo Semeringu k Insbruku. Počasí nepřeje, v půlce závodu obřího slalomu se zatahuje, začíná sněžit a nejde pořádně vidět na podložku... Kateřina nedojela. Ve slalomu si trochu spravila náladu, s číslem 60 dojela do cíle na 44. místě. Na postup do druhého kola daleko, ale nebyla to špatná jízda. Za sněhové vánice honem domů oslavit příchod nového roku:-)

Šťasný nový rok 2015:-)

6.-7.1. Zinal (SUI) Evropský pohár hned ráno na Nový rok odjela Kačka s taťkou trénovat do Švýcarska, stále u nás není dostatek sněhu. A stejně jako loni, Kateřina onemocněla. Dva obří slalomy odjela s paralenem, brufenem, olynthem.... Opět bodovala, ale jen 29. a 26. místem. Doktoři naštěstí neordinovali antibiotika, je třeba se důkladně vyležet.

18.1.-.29.1. Yongpyong (KOR) Far East Cup Tři dny tréninku na Bílé v Beskydech, kde Kateřina vyrostla a hurá na dalekou cestu do Jižní Koreje. S tátou se rozhodli, že letos zkusí závody daleko v Asii, kde se budou konat v roce 2018 zimní olympijské hry. Přejeme úspěch a držíme palce. 

yongpyong.jpg

21.1. první start na olympijské sjezdovce a vítězství v superG:-) Skvělý začátek...Druhý den obří slalom a opět bedna - Kač vybojovala druhé místo a super FIS bodíky poprvé pod deset, hurá! Třetí den slalom - po prvním kole druhá, ale chybička se vloudila, Kateřina dojela čtvrtá a další slalom nedojela. Zato si zlepšila náladu ve svém oblíbeném obřáku - opět stupně vítězů -  třetí a druhé místo:-) 28. ledna odjíždí Kačka s tátou domů se splněnými sny - svými výkony si vyjela 8,20 FIS bodů, které ji řadí do první padesátky na světě. V dalších závodech Světového poháru už nebude mít čísla kolem šedesátky ale mnohem lepší. Gratulujeme:-)

31.1.-15.2. FIS World Ski Championschip - Mistrovství světa Vail, Beaver Creek (USA)   ...a je to tady - třetí mistrovství světa pro Katku a trenéra tátu:-)

ms-gs.jpg3.2. superG - Kač se postavila na start s úkolem vyzkoušet závodní pistu a svah, na kterém se pojede obří slalom, I když na dlouhých lyžích stála letos jen párkrát, závod na velmi náročné trati se jí docela povedl. Tato rychlostní disciplína ji baví, ale je třeba více trénovat oblouky ve vysokých rychlostech a získat jistotu na dlouhých lyžích. S číslem 42 se probojovala na pěkné 32. místo hned za Kláru Křížovou. Je spokojená....

10.2. Soutěž týmů14.jpg ČR reprezentovala Šárka Strachová, Kateřina, Kryštof Krýzl a Martin Vráblík. Na favorizované Švédy si moc nevěřili, ale bojovali. Šárka jela jako první a získala bod, pak už se moc nedařilo. Martin prohrál, Kač taky o 16 setin s Annnou Svenn-Larsson, a Kytan byl diskvalifikován. Prohráli jsme 1 : 4 a skončili na devátém místě. Švédi nakonec získali třetí místo.

12.2. Obří slalom - Kateřina nastoupila s číslem 40 a zajela úžasně první kolo, předjela 22 závodnic a vybojovala skvělou jízdou 17. místo. Nakročeno, vlastně najeto měla Káča k životnímu výsledku. Pád v ostré levotočivé bráně na dohled cíle druhého kola obřího slalomu mistrovství světa v Beaver Creeku však její sen utopil v moři slz.... "Nebyla to smůla. Byla to stupidní chyba, kterou jsem udělala," láteřila v cíli závodu v rozhovoru pro Radiožurnál. "Trať byla nádherná, strašně pěkný sníh na lyžování, skvělé počasí i atmosféra. Musím to přejít a bojovat dál. Ještě jsem svoji formu neprodala, snad příště. Ale zkazilo mi to celý den," dodala.

ms-gs1.jpgms-gs2.jpgms-gs3.jpgms-gs4.jpg

 14.2. poslední vystoupení na MS - slalom Kača nedojela. Tuto disciplínu nemá právě v oblibě, i když ji umí... S číslem 50 vyjela na trať a vůbec nechytla správný rytmus. Jízda v záklonu na prudkém svahu jí nedovolila projet bezchybně ani ke druhému mezičasu. Na prvním ztrácela něco přes vteřinu - 37. mezičas... Škoda....

21.-22.2. AUDI FIS Ski World Cup Maribor (SLO)maribor--009-.jpg Krátký odpočinek po dlouhé cestě z Colorada, trénink v posilovně a v pátek odjezd na další závody. Cestou se Kač stavila na Bílou, kde ji zdejší Ski klub Bílá umožnil ráno potrénovat obří slalom. Tři kvalitní jízdy a honem do auta - tentokrát do Slovinského Mariboru - to je skoro za rohem...:-) Ještě si v podvečer na hotelu stihla zacvičit v posilovně. Krásné počasí, super pista, vzpomínka na úspěšné první kolo na MS v USA a číslo 41 - to vše dávalo naději na dobrý výsledek. Kateřina zvládla první kolo na jedničku - zajela skvělý 21. čas, ztrácela 1,6 vteřiny na vedoucí Fenninger, ale za sebou nechala řadu zajímavých jmen – Francouzku Bertrand, Švédku Lindell-Vikarby či Rakušanku Görgl. A ještě na prvním mezičase měla dokonce sedmý nejlepší čas! Podala výborný výkon na hranici rizika - v šesté bráně málem upadla...Do druhého kola byla připravená zariskovat a jet co nejlíp. Ale když viděla, že před ní nedojely dvě závodnice, tak si  řekla: "Ne, ne, sjedu to.“ Ještě stále měla v hlavě nedokončený výborně rozjetý závod na MS..... 26. místo a 5 svěťákových bodů řadí Kateřinu na 46. místo na světě! Blahopřejeme:-) maribor--020-.jpg

V neděli se Kač na slalomové trati trochu trápila. Sice dojela a splnila si svůj cíl, ale v dešti na rozbité trati si vůbec nevěřila. Ztráta na královnu Shiffrin činila 4,52 vteřiny, což znamenalo 50. místo.

 

 

 

 

 

 

img_1875.jpg25.2. Příjemné povzbuzení do dalších závodů a taky zpestření zimy. Namísto lyžáků Káča obula lodičky a vyrazila do auly Gong v Dolních Vítkovicích na vyhlášení Sportovce Moravskoslezského kraje. Do skutečně vybrané společnosti.
Sama je kromě lyžování také slušnou tenistkou, o to víc dokáže ocenit výkony letošní jedničky Petry Kvitové z Fulneku. Ta jen pozdravila hosty večírku z turnaje v Dauhá, cenu převzal její otec Jiří Kvita.

 

img_2090.jpg2.-3.3. Hakuba (JAP) Far East Cup V prvním slalomu kontinentálního Far East Cupu v olympijské Hakubě vypadla Kateřina ve druhém kole. Ve druhém slalomu skončila třetí a získala 24, 48 FIS bodu, to je o něco horší než nedávno ve Far East Cupu v Koreji. Vyhrála domácí Emi Hasegawa, která jezdí světový pohár, před finskou lyžařkou Merle Sopella, která dokáže jezdit první desítku v Evropském poháru a vyhrála pondělní slalom. Už od Koreje před měsícem bojovala s bolavým kolenem. „Mám ho volné. Na tvrdším povrchu se to dá, ale v měkkém mě to tahá a bolí. Druhý závod jsem sjela silou vůle. Jsem ráda za bednu, i když jsem na holky přede mnou měla. Pro pocit z výsledku je tohle umístění důležité,“ napsala na svém webu.

5.-6.3. Nozawa Onsen (JAP) Far East Cup img_2480.jpgV prvním obřím slalomu skončila Kač druhá a získala 7,12 FIS bodů, což jsou druhé nejlepší body v její kariéře. O něco lepší (6,64) si sjela už jen na Far East Cupu v Koreji před měsícem. V prvním kole udělala chybu, což způsobila i volba tvrdších lyží. V druhém už to bylo lepší, měkčí lyže seděly líp. Její nový průměr bude činit skvělých 6,88 FIS bodů, což ji aktuálně zařadí na 41. místo ve světovém žebříčku. Nové body Kačce zajistí lepší startovní pozici ve Světovém poháru po celou následující sezónu. Blahopřejeme:-) Druhý obří slalom měla Kateřina opět skvěle rozjetý a opět útočila na nejvyšší příčky. Jenže ve druhém kole těsně před cílem naše závodnice chybovala a minula poslední dvě branky, za což byla diskvalifikována.

8.-9.3. Shigakogen (JAP) Far East Cup Dva slalomy. V prvním kole si vyjela čtvrtou pozici a do druhého šla s odhodláním zajet co nejlépe a podat maximum. Bohužel, jí nepřálo ani počasí ani štěstí - Kač udělala chybu, chytla v dvojbráně špicara, nevypla ji lyže a otočilo jí to koleno i kotník v botě.... Hned na místě ji ho vyšetřil lékař působící v Tokiu a ten předběžně stanovil přetržený kolenní vaz... img_2441.jpgJe to právě to zraněné koleno, které ji zlobí už od listopadu 2010, kdy si v něm natrhla zadní zkřížený vaz po děsivém pádu při tréninku v Geilu v Norsku. A po dvouměsíční rekonvalescenci sezónu tehdy dojezdila s ortézou. Po sezóně ortézu odložila s tím, že se pokusí koleno podchytit kvalitním svalovým aparátem. To se víceméně povedlo, ale od té doby ji koleno čas od času zlobí. Program letošní sezony byl mimořádně náročný a překonávat během měsíce tolik časových pásem opakovaně v obou směrech dá organizmu sportovce pořádně zabrat. V posledních dnech Kateřinino koleno začalo nejen pobolívat, ale i natékat a poslední závody v Japonsku už absolvovala s tejpem a například slalom v Hakubě i s vypětím sil....

Z letiště ve Vídni, kde v úterý 10. 3. brzy ráno s tátou přistáli po zdlouhavém skoro 30ti hodinovém cestování, sedla Kač do auta a nechala se odvézt rovnou do Benešova u Prahy k vyšetření týmovým lékařem MUDr. Jiřím Beznoskou. Prodělala veškerá možná vyšetření a 13. v pátek se dozvěděla, že to nebude tak hrozné, jak se zdálo:-) Vazy kolenní i kotníku jsou pořádně natažené, naražená holenní kost na dvou místech se bude hojit dlouho, ale operace nehrozí:-) Zatím berle na 3 týdny a uvidíme... Přejeme hodně zdravíčka.

Sezona 2014/2015 tak předčasně skončila. Byla velmi namáhavá ale i velmi úspěšná:-)

 

 

 

 

Olympijská sezona 2013/2014

wc-beaver-creek.jpg

Stejně jako loni, dsc_4623.jpg možná s větší vervou a intenzitou, začala Kateřina s přípravou na novou sezonu již v květnu. V předběžné nominaci pro ZOH v Soči se s ní počítá, a tak nenechává nic náhodě a maká skoro denně na fyzičce. Na ledovcích byly v létě velmi příhodné podmínky k tréninku, takže zatím vše klape podle plánu - lyže, kolo, běh, atletika, tenis, posilovna, brusle, gymnastika, volejbal atd.:-)

 

26.-27.10. Audi FIS Ski World Cup Sölden (AUT) kac-a-ondra-pojedou-prvni-svetovy-pohar-v-soldnu.jpg

Kač ani Ondra Bank, bohužel, první závod sezony nedokončili. Počasí i pista super, ale .Katka to dost napálila a na prudkém svahu trať nezvládla. Škoda, 36. mezičas vypadal slibně...

11.11.- 19.11.  Pyhä (FIN) 13110038.jpgAž za polární kruh se Kateřina vydala potrénovat na umělém sněhu. Minulý týden bylo na ledovci nevlídno, napadlo dost sněhu a Kač se do bran během pěti dnů vůbec nedostala. Proto využila nabídky tréninku s ruským A týmem žen a vydala se na sever. Finské středisko Pyhätunturi poskytlo opravdu kvalitní podmínky pro trénink. Strávili jsme tu 9 dní a pak se přesunuli do Levi na zahájení Evropského poháru.

22.-23.12. Levi (FIN) Evropský pohár 2x obří slalom  13110183.jpg
Kvalitní podmínky, super pista, ale první závod Kači nesedl. Trať byla postavena moc rovně, brány daleko od sebe, skoro se nemuselo točit... Dojela na 39. místě a vůbec nebyla spokojená. Druhý den zajela Kač dost slušně první kolo - dojela 13., ale ve druhém se "něco" nepovedlo... Jeden z posledních mezičasů nahoře na rovině ji poslal až na 28. místo celkově. No, nevadí, sezona začíná...a první tři bodíky do poháru potěšily:-)

1.12. Audi FIS Ski World Cup Beawer Creek (USA) Na druhý obří slalom Světového poháru se musel tým vydat až za "velkou louži" do Colorada. Číslo 48 horší než v Söldenu, ale výsledek lepší. Málo chybělo do vysněné třicítky... pouhých 14 setin:-( Kateřina zajela svůj druhý nejlepší výsledek, dojela na 32. místě. Možná příště....

 

56-1-_big.jpg

Mikuláše jsme strávili doma a zase hurá na hory - nyní už však jen do Alp:-)

12.-13.12. Andalo Paganella (ITA) Evropský pohár. V obřím slalomu zajela Kač slušně první kolo. S číslem 36 dojela na 14. místě, ale druhé kolo se jí nepovedlo dojet. A nedojela ani slalom další den:-(

15.12. Audi FIS Ski World Cup St. Moritz (SUI) Třetí obří slalom se Kateřině povedl tak na půl... Číslo 47 přináší štěstí (i WC ve Špindlu), Kač si vyjela skvělé 24. místo, postoupila do druhého kola podruhé v životě. Ale chybička se vloudila - Kač podjela bránu zrovna v nejtěžším místě, přilehla si, musela vyšlapat do brány, kterou minula.... Byla diskvalifikovaná a tudíž žádné bodíky:-( Vzala to však sportovně, ví, že má formu a že se to stává... Jedeme dál:-)

17.12. Audi FIS Ski World Cup Courchevel (FRA) Slalom byl ve Francii těžký, Šárka vybojovala 18. místo, Martina č.58 ani Kateřina č.59 nedojely.

19.12. La Plagne (FRA) FIS obří slalom - cestou do Val d´Isere se stavili na FIS obřák do střediska, kde ještě nikdy nebyli. Byla mlha, sněžilo a svah velmi těžký na to, aby ho člověk poznal jen při prohlídce trati před závodem. Kač se s tím poprala dost dobře, dojela čtvrtá. První tři byly domácí holky ze svěťáku, které zde trénují obřák velmi často - T. Barioz, A. Marmotan a M. Bertrand.

22.12. Audi FIS Ski World Cup Val d´Isere (FRA)

Kač vyjela na image.jpgtrať obřáku jako 49., bojovala s únavou i rozbitou tratí, ale závod nedokončila.

A teď hurá domů!

Šťastné a veselé Vánoce:-)

 

 28.-29.12. Audi FIS Ski World Cup Lienz (AUT) Sněhu je málo, je teplo, trénovat se nedá - jen volné jízdy na jiném kopci.... Ráno před startem jedna rozjížděcí jízda na závodním svahu, který je perfektně připravený a pista promrzlá jako nikdy.. Kateřina se na tom ledě moc necítila, ale vystartovala s chutí. Bohužel, dojela jen k prvnímu mezičasu, podjela jednu bránu, potom druhou a ven... Škoda. Ve slalomu startovaly tři naše závodnice, je to hned veselejší a větší pohoda. Šárka opět zabodovala, gratulujeme k 12. místu, ale Martina č.65 ani Kač č.66 nedojely. Pršelo, trať se rozbila, nebyla šance postoupit s vyšším číslem...

 

dsc_0100.jpg

 

Veselého Silvestra, hodně zdraví, štěstí, pohody a sportovních úspěchů v roce 2014:-)

6.-7.1. Zinal (SUI) Evropský pohár Dva obřáky a dvě stejná umístění. První závod se ale povedl lépe - Kač zajela slušně první kolo ze 36.pozice na startu se probojovala na 24. místo, ale ve druhém kole chybovala, propadla se na 26. místo. Druhý den zase dost pokazila první kolo, dojela na 32. místě. Potom se opravdu naštvala a zajela 13. čas. Ten jí vynesl opět 26. pozici. Další bodíky do Evropského poháru potěšily, ale ne zase moc. Kateřina ví, že má na víc. Jen sjet slušně obě kola.... Snad příště:-)

14.-15.1. Hinterreit (AUT) FIS obří slalomy - místo naplánovaných závodů v Itálii, které bylyl zrušeny, odjela Kač trénovat do vyhlášeného Rakouského střediska. Trénují zde Američané, Němci a další nej... Kateřina opět potrénovala s Ruskami, ale už byla slabá - odjela první závod s teplotou, druhý den už to nešlo vůbec... Rychle se vráltili domů, lékaři nasadili antibiotika...

27.-28.1. Sestriere (ITA) Evropský pohár Další dva obří slalomy. První Kač nedojela, síly ve druhém kole chyběly. Druhý den zajela slušně první kolo - s číslem 35 se probojovala na pěkné 14. místo, ale ve druhém kole opět došly síly. Anrtibiotika jsou asi ještě v těle...., Kač dojela jako 21. - další bodíky do Evropského poháru potěšily

30.-31.1. Splügen (SUI) FIS slalomy jako trénink - první nic moc 10. místo... a druhý den byl závod zrušen kvůli počasí:-(

3.-4.2. Jenner (GER) FIS obří slalomy. bedna-2014.jpg

První DNF a druhý den konečně bedna! Kateřina si vyjela druhé místo za slušné FIS bodíky. Další den v tomto středisku potrénovali slalom, ale hned potom se museli vrátit domů - tátovi/trenérovi se hejbla plotýnka. Snad se dá do kupy - ZOH se blíží.

 

bila.jpg7.2. Kačka potrénovala na Bílé, 8.2. v posilovně s Honzou Kempou a hurá do Soči:-)

 

 

 

 

11.2.2014 SOCHI (RUS) - už je to tady! První noc v olympijské vesnici a 12.2. první den.... nádhera:-)

3.jpg

15.2. Na závod v superG se Kateřina těšila, jezdí ho ráda, ale letošní sezonu se jí nepovedlo odjet ani jeden. Všechny superG, na které byla Kač přihlášená, byly zrušeny. Tak tento na ZOH byl opravdová premiéra... Velmi těžký závod, vypadlo mnoho zkušených závodnic, těžká trať jak kombinací bran, tak i změklou podložkou. Kateřina se pustila z kopce velmi odhodlaně, pohlídala si těžkou pasáž a dojela vyčerpaná a vyklepaná z rychlosti na parádním 25. místě - bez tréninku a závodních zkušeností dost dobrý výsledek. Gratulace:-)
18.2. obří slalom ani 21.2. slalom Kateřina, bohužel, nedojela:-(

27.2-3.3.FIS Junior World Cup Championschip Jasná (SVK) Na obří slalom se Kač těšila, dělala si i nemalé ambice, ale ve druhém kole, které stavěl táta - trenér, po chybě v průjezdné bráně ze závodu odstoupila. Slalom se jí taky nepovedl, opět ve druhém kole nezvládla nástrahy tratě a závod nedokončila.

2.3. Ještě chtěla zabojovat pro družstvo v závodě týmů, ale už na ní bylo vidět, že není ve své kůži. Tým ČR nepostoupil nad favorizovanými Švýcary. Super kombinaci 3.3. musíme oželet, raději rychle domů, do nemocnice na vyšetření a další antibiotika....

17.3. Krvavec (SLO) FIS závody superG a super kombinace - po antibiotikách se Kateřina necítí moc silná, nohy bolí. Jeden den a tři těžké závody. První SG dojela jako 10. a druhé SG na 12. místě. Slalom do kombinace už nezvládla a nedokončila.

18.3. Kranjska Gora (SLO) mistrovství Slovinska v obřím slalomu na těžké svěťákové sjezdovce začalo v prvním kole pro Kaču slibně. Po prvním kole vedla, ale ve druhém došly síly, dojela na 7. místě.

19.3. Innerkrems (AUT) mistrovství Chorvatska ve slalomu - Kač 7. místo

21.-22.3. Oberjoch (GER) mistrovství Německa se opět nepovedlo. Obří slalom Kateřina vypadla ve druhém kole (v prvním kole 8.) a slalom už v prvním... Kdy to přijde...? Jedeme dál, sezona ještě nekončí:-)

25.-26.3. Malbun (LIE)  2x FIS slalom - první závod Kateřina nedokončila a ve druhém dojela na 14. místě.

27.-28.3. Splügen (SUI) dva FIS obří slalomy 12. a 4. místo. Síly stále chybí, je to vidět na časech druhých kol :-(

30.-31.3. Špindlerův Mlýn (CZE) Kateřině se nepovedlo dojet ani jeden slalom na domácím mistrovství :-(

2.4. Krvavec (SLO) krvavec.jpeg

konečně bedna! Kač zajela velmi slušně první kolo, ve druhém však opět chybovala, ale na třetí místo to stačilo:-) Na juniorském mistrovství Slovinska porazila všechny juniorky.

4.-5.4. Nauders (AUT) dva obří slalomy byly velmi kvalitně obsazeny. První kolo v úvodním závodě se vydařilo, Kač zajela pátý čas, ale ve druhém se "cosi" pokazilo a celkové 23. místo bylo nemilým překvapením. Další den se Kateřina umístila na 15. pozici a vůbec nebyla spokojená. Stále chybí síla.

11.-14.4. Krvavec (SLO) 2x GS, 2x Sl - v obou obřácích Kateřina bojovala, ve druhých kolech však vždy chyběla síla. Oba dojela na 4. místech. Slalom se také vyvíjel velmi slibně, Kač po prvním kole vedla, ale ve druém přišla v závěru závodu chyba a tu již nezvládla napravit a nedojela. Druhý slalom a poslední závod letošní sezony také nedojela - při najetí na bránu se tyč ulomila, Kač dostala ránu do brady, chvíli ji vezla s sebou, bojovala, ale dojet se nepovedlo...

nauders.jpeg

 

....skok do další sezony..... ať je lepší....:-)

 

 

Sezona 2012/2013

Příprava na novou sezonu je v plném proudu - již od května absolvovala Kateřina několik16-cervenec-les-deux-alpes-francie.jpg soustředění v Alpách na ledovcích (Kaunertal, Passo Stelvio, Les des Alpes), také v hale v Litvě s Martinou Dubovskou. Fyzickou kondici zvyšuje denně na tenisových kurtech, na kole, bruslích, na atletickém hřišti, v posilovně i v gymnastické tělocvičně.

 27.10.2012 Audi FIS Ski World Cup Sölden (AUT)

Kateřina dojela poprvé do cíle závodu v Söldenu, ale  výsledek nic moc... Opět mnoho chyb. Zapomeň na to a hurá do dalších závodů - Norsko a Švédsko čeká...

kaca1.jpg

20.-21.11. Hemsedal (NOR) - první letošní FIS závod odjela Kačka v superG a docela se jí povedl. S číslem 33 dojela se ztrátou 1.55 s na 17. místě. Rychlostní disciplíny moc natrénované nemá, takže spokojenost a nové vyjeté body 46,30 velmi potěšily. Druhý den už se tak nedařilo, pršelo, trať změkla a Kača dojela 20. s větším odstupem od vítězky R. Mowinckel z Norska.

2012-11-15-745.jpg23.-24.11. Geilo (NOR) - dva obří slalomy FIS. První závod nedojela a ve druhém skončila na 12. místě. Na startu bylo 103 závodnic z celé Evropy.      ... a do auta 600 km směr Vemdalen Švédsko

 

26.-27.11. Vemdalen (SWE) Evropský pohár začal dvěma slalomy, číslo 41 ale štěstí nepřineslo - Kateřina dojela 42. a druhý závod nedokončila.         ... a opět do auta 300 km zpátky do Norska

30.11. Kvitfjell (NOR) Evropský pohár - GS nedojela.

4.-5.12. Trysil (NOR) Evropský pohár - 2x GS. Kateřina startovala s číslem 51. a dojela na 36. místě. Spokojená však byla jen s druhým kolem, které se jí celkem podařilo, ale stále ještě ne tak, jak by si přála.... Druhý den závod nedojela. A hurá domů - 26 hodin trvala cesta přes Oslo, Dánsko, Německo....

16.12. Audi FIS Ski World Cup Courchevel (FRA) obří slalom vyhrála Tina Maze, Kateřina s číslem 67 závod nedokončila.

18.12. Courchevel (FRA) Evropský pohár - slalom opět nedojela

20.-21.12. Meribel (FRA) 2x FIS slalom a konečně dobrý výsledek - čtvrtá v kvalitně obsazeném závodě, vyjela si třetí nej výsledek ve slalomu v kariéře. Druhý slalom opět DNF.

22.12. Garmisch (GER) ga-pa-22.12.2012.jpgobří slalom FIS opět dva závody v jeden den. První vyšel lépe, Kačka si vyjela 3. místo a 21,66 FIS bodů, ve druhém obřáku dojela pátá. Konečně se sešla na závodech s Maťou... A hurá domů na Vánoce...

29.-30.12. Goetschen (GER) dva slalomy FIS se měly konat ve středisku Jenner, ale kvůli nepříznivému počasí byly na poslední chvíli přesunuty do Goetschenu a ještě k tomu jako noční závody... Dozvěděli jsme se to až v Mikulově při cestě tam... Naštěstí ubytování, které už bylo zaplacené, nebylo tak vzdálené od nového místa konání závodů. První slušně obsazený závod dojela Kateřina dvanáctá a moc spokojená nebyla. Druhý den si v prvním kole pohmoždila stále citlivé koleno a tak druhé kolo raději nestartovala. V jednu ráno na Silvestra jsme byli doma... a mohli oslavit vstup do nového roku 2013:)

 

2012-12-29-1059.jpg

Všem přátelům a milovníkům lyžování vše nej do nového roku!

5.-6.1.2013 Oberjoch (GER) dva obří slalomy FIS se měly konat v Goetschenu. A opět počasí nepřálo, pršelo - sobotní závod byl zrušen, v neděli Kateřina nedojela a rychlý přesun do Švýcarska..

7.-8.1. Zinal (SUI) Evropský pohár a dva obří slalomy - s číslem 60 se Katka propracovala na 39. místo a druhý den nedojela.

10.-11.1. Melchsee Frutt (SUI) Evropský pohár a dva slalomy - číslo 63 jako na svěťáku:) a opět DNF.

13.1. Garmisch (GER) cestou na Světový pohár do Flachau odjela Kateřina FIS závod v obřím slalomu a moc se jí povedl. Vybojovala 2. místo a super FIS body 15,74 :) Potěšil ji výsledek hlavně kvůli tomu, že obřák byl dost náročný a trať delší než obvykle. Super!

15.1. Audi Fis Ski World Cup Flachau (AUT) 2013-01-14-1235.jpg                        Noční závod ve slalomu byl perfektně připraven, Katka s číslem 58 však jela na doraz a bohužel opět nedojela - stejně jako Veronika Zuzulová a Petra Vlhová ze Slovenska. Šárka zajela super - 8. místo.

 

19.-20.1. Schruns (AUT) Evropský pohár slalom a Kateřina měla číslo horší než na svěťáku - 61. Opět ani jeden den nedojela - musí riskovat.....

23.-24.1. Pamporovo (BUL) Evropský pohár   2x obří slalom žen. První den vyšel skvěle, Kateřina konečně zabodovala v Evropském poháru a svým krásným 13. místem si vybojovala 20 bodů do poháru a další zlepšení FIS bodů na 15,18. Do závodu nastoupila s číslem 43 a hned v prvním kole se vypracovala na 21. místo. Ve druhém kole ještě přidala, zajela 6. nejlepší čas, který ji vynesl moc pěkné umístění. Gratulujeme a držíme pěsti do zítřešího závodu!!! Bojuj!!!

Kateřina zabojovala....po prvním kole s číslem 41 zajela 34. čas - nic moc...:( ALE ve druhém kole se zdravě naštvala a zajela i z pozice outsidera z 34. místa druhý nejlepší čas kola - předjela ji jen Rahel Kopp ze Švýcarska o 6 setin sekundy, která vyrazila na trať jako jedenáctá. Soupeřky v cíli nevěřily... Výsledné 17. místo v dnešním závodě přineslo další body do poháru a super pocit. Konečně se zúročuje ta každodenní dřina na trénincích..... Díky za podporu všem:)

26.1. Audi FIS Ski World Cup Maribor (SLO)paulathova-2.jpg Na start v obřím slalomu se Kateřina vydala s číslem 62 a zajela velmi slušnou jízdu, ale na postup do třicítky to nebylo. Chybělo jí pouhých 23 setin sekundy. Dojela na 37. místě, závod vyhrála Lindsey Vonn, která je s Kačkou na fotce před závodem.

2013-01-26-1313.jpg

A hurá, po třech týdnech na chvíli domů.....

31.1.-1.2. Zakopane (POL) Evropský pohár 2x slalom - první závod byl zrušen pro nepřízeň počasí, pršelo, trať změkla. Druhý závod Kača nedojela, píchlo ji v koleni a bála se jet v dírách s číslem 42 dál.

6.-7.2. Kranjska Gora (SLO) FIS obří slalomy - opět první závod zrušen, napadlo moc sněhu, pořadatelé neměli šanci připravit bezpečnou trať. Druhý závod vyšel Kači dost dobře, zajela svůj nejlepší výsledek v kariéře. Znovu ukázala, že je jednička v obřáku v ČR - Šárka Záhrobská dojela sedmá. Kačka ujela druhé Gasienici Daniel Maryně (POL) o jednu a půl vteřiny a potěšilo ji nejen vítězství ale i vyjeté FIS body - 11,90   Formička před Mistrovstvím světa ve Schladmingu se stupňuje.....   GRATULUJEME

10.2. Krvavec (SLO) "FIS slalom se mi docela povedl, stala jsem se juniorskou vícemistryní Slovinska, sjela celkem slušné bodíky - 19,91. Porazila mě jen má kolegyně z reprezentace Martina Dubovská. Mohlo to být lepší, ale jsem ráda, že jsem konečně sjela obě kola slalomu"... a hurá na MS do Schladmingu...

11.-18.2. FIS WORLD ALPINE SKI CHAMPIONSHIPS SCHLADMING (AUT)     13020047.jpg
11.2. trénink na týmovou soutěž spolu s Martinou Dubovskou, Filipem Trejbalem a Ondrou Berndtem v nedalekém středisku Reiteralm na perfektně připravené pistě

12.2. rozcvičení, rozježdění, focení týmů, příprava na závod - 17:00 start  2013-02-12-1429.jpg    16 družstev se kvalifikovalo do soutěže o nejlepší tým na světě. V prvním kole jsme neměli zrovna lehkého soupeře - Itálii (Ch.Costazza, E.Curtoni, D.Simoncelli, R.Nani), Čechům se povedl husarský kousek - Italy porazili (Kateřina získala první bod - porazila zkušenou Italku Chiaru Costazzaovou) a postoupili do další soutěže s Kanadou. To byl také velký boj, na body 2 : 2. Kač jela s Erin Mielzynskiovou (aktuálně jedenáctá slalomářka světa), snažila se jak mohla, Kanaďanka jí ujela až v dolní části trati o 2 desetiny sekundy. Rozhodoval součet časů dvou nejlepších - prohráli jsme o 17 setin, škoda... Český tým ve složení Kateřina Pauláthová, Martina Dubovská, Ondřej Berndt a FIlip Trejbal získal pro Českou republiku 5. místo v soutěži týmů. Gratulujeme

2013-02-12-1484.jpg

13.2. ráno v 8:30 rozježdění žen na závodní trati pro obří slalom - závodnice zjistily, že pista je připravená neskutečně, jako nakloněná ledová plocha pro hokejisty, dokonce se tak i leskne...a trenéři mají co dělat, aby po ní sjeli pomalinku dolů... Potom trénink GS na jiném svahu se Slovinkami a odpoledne odpočinek a strečink na hotelu.

14.2. Giant slalom WSC 2013-02-12-1430.jpg

8:05 prohlídka tratě (po sedmé odjezd z hotelu), potom rozježdění volně a v tréninkovém obřáku, příprava na první kolo. Kateřina si věřila po velmi dobrých výsledcích před mistrovstvím, ale chybička se vloudila. Kač s číslem 43 vjela zbrkle do brány moc rovně, rozhodila ji díra, scvakla lyže a už se vezla po boku mimo brány... Závod nedokončila.

15.2. ráno v 8:30 opět rozježdění a poznávání nové sjezdovky, na které bude zítra postaven slalom. Odpoledne strečink, lehké posilko a dynamická cvičení...

16.2. Slalom WSC - 8:05 prohlídka tratě, rozježdění volně a v tréninkových slalomových tratích, rozcvičení, příprava na první kolo. Kateřina s číslem 49 dojela pouze k prvnímu mezičasu, který ukazoval na slibný výsledek - 36. mezičas, ale opět chyba - záklon, přetočení těla, horní lyže a ven... No, co se dá dělat, je to jenom sport... Zamyslet se nad chybami, poučit se a rychle to vytěsnit z hlavy. Kateřinu čeká Mistrovství světa juniorů v Kanadě, tak hodně štěstí a co nejméně chyb

19.2. Dnes vyšel nový aktuální žebříček FIS bodů - Kateřina se poprvé probojovala do první světové stovky - 98. místo v obřím slalomu, což je 33. pozice mezi juniorkami a druhá na světě ve svém ročníku. Blahopřejeme

21.-22.2 FIS WORLD JUNIOR ALPINE SKI CHAMPIONSHIPS QUEBEC (CAN)

21.2. Slalom nedojela :(

kac-sl-quebec.jpg

 

   22.2. Obří slalom kac-gs-quebec.jpgsuper výsledek - 7. místo ale!!! Kača startovala s velmi dobrým číslem 18, jenže se jí vůbec nepovedlo první kolo. Dělala chyby, nejela tak, jak by měla a chtěla, a bylo z toho pouze 24. místo. Naštěstí se zdravě naštvala a do druhého kola nastoupila odhodlaně. Zajela to, co umí. Skvělá jízda, nejlepší ze všech!!! Ta ji vynesla až na konečné 7. místo na Juniorském mistrovství světa. Po závodě si však poplakala - kdyby to první kolo tak ne..., mohla by být velmi blízko bedny, ne-li na ní :( Gratulujeme Kači

4.-5.3. Andalo Paganella (ITA) Evropský pohár 2x obří slalom.

paganella--5-.jpg

Italské středisko prý je krásné, nádherně členité tratě.. Kateřina první závod nedojela - ve druhém kole se do toho pustila tak, že při jízdě na prudkém svahu utrhla z lyže komplet vázání i s podložkou. Tolik síly dává do svých výkonů... Druhý závod již dojela a potřetí v kariéře bodovala v obřím slalomu, dojela na 25. místě. S číslem 43 se tak propracovala po prvním kole na 28. pozici. To ji pomohlo, protože ve druhém kole tak startovala jako třetí. A to se závodí mnohem, mnohem lépe - taky se to ukázalo. Kačka zajela 4. čas druhého kola. Předjela podruhé juniorskou mistryni světa, bohužel však zase jen v jednom kole...:( Dobrý výkon, Kači :-)

6.-7.3. Bad Hofgastein (AUT) FIS obří slalom Kačka vyhrála!! :-) bad-hofgastein.jpg

Podruhé se potkala se Šárkou Záhrobskou na závodech FIS v obřáku a opět ji porazila. Potvrdila svou stálou výkonnost v obřím slalomu dobrými vyjetými FIS body - 16,09. Gratulace :-)

 

 9.3. Audi FIS Ski World Cup Ofterschwang (GER)

Kateřina měla ofterschwang.jpgmožnost jet poslední obří slalom světového poháru této sezony. Po nadějných mezičasech, které jsou live na stránkách FIS, však závod nedokončila. S číslem 51 byla na prvním mezičase 31. a druhý měla ještě lepší - 26. Potom však chybovala, podjela bránu a nestačila projet další...Škoda.

 

 

 

14.-15.3. Beckenried-Klewenalp (SUI) FIS slalomy. Ve slalomu Kateřinu zlobí koleno, není schopná dojet závod... Oba DNF.

17.-18.3. Arber (GER) FIS obří slalom Juniorské mistrovství Německa - zkouška, jestli koleno vydrží.. a zatím to vyšlo. Kač zajela skvěle, porazila mnoho papírově lepších závodnic nejen z Německa. Dojela si pro titul Juniorské mistryně Německa, když skončila jako druhá za Tinou Weirather (LIE), zkušenou závodnicí ze Světového poháru (letošní vítězka WC v SuperG Ga-Pa, MS Schladming - 7.a 13.ve sjezdu, 27. v obřím slalomu, 13. GS Ofterschwang..) Svým výkonem si Kačka vyjela 15,08 FIS bodů a opět si zlepšila postaveni ve světovém žebříčku. Blahopřejeme!

18.3. V Arberu se Kateřině dnes povedl úžasný kousek - zvítězila a vyjela si své nej FIS body 9,66!! paulathova-arber-2013.jpgNádhera, o tom se jí ani nesnilo. Věděla, že má na víc, než předváděla letošní sezonu, ale tohle... Včerejší vítězku T. Weirather porazila, a nejen ji, získala skalpy dalších výborných a zkušených závodnic z evropského a světového poháru. Velká gratulace:-) Její výkon ji posunul na zhruba 80. místo ve světovém žebříčku žen v obřím slalomu. Nádhera

21.3-24.3. Mezinárodní mistrovství České republiky v alpských disciplínách 2013 Špindlerův Mlýn

čtvrtek 21.- superkombinace (SC) - dopoledne závod v superG, odpoledne slalom - Kateřina v rychlostní disciplíně s číslem 7 zajela velmi dobrou jízdu, SG vůbec netrénuje a zajela druhý nejlepší čas hned za Klárou Křížovou. 64780_502694336460853_657199582_n.jpgSlalom se jí také povedl, zajela druhou nejrychlejší jízdu, která ji vynesla na stupínek nejvyšší - získala titul Mistryně ČR v superkombinaci a stala se Vícemistryní ČR v superG v seniorské kategorii. A nejen to - také se stala juniorskou Mistryní ČR v superkombinaci a juniorskou Mistryní ČR v superG (4 medaile)

pátek 22. - obří slalom (GS) - 2013-03-22-1965.jpgKačka obhajovala čtvrtý titul a povedlo se...:-) První titul získala překvapivě v roce 2010, další 2011 a 2012. I letos zvítězila s přehledem a velkou převahou 4,39s na druhou Češku D. Markovou. Svým skvělým výkonem získala Kateřina titul Mistryně ČR v obřím slalomu i juniorský titul Mistryně ČR v GS (2 medaile)

neděle 24. - slalom (SL) poslední roky Kateřina slalomy na mistrovství nedokázala dojet, ale letos se jí to povedlo... fotogalerieNa start se postavila s vylosovanou jedničkou a hned v prvním kole dokázala, že je jednička:-) Vedla o 1,03 před Slovenkou B. Lukáčovou. Druhé kolo si "pohlídala", moc neriskovala a dojela do cíle ve druhém nejlepším čase, což jí vyneslo již potřetí na stupínek nejvyšší - zlatý hattrick - stala se Mistryní ČR ve slalomu jak v ženách tak i v juniorech:-) Úspěch byl korunován nejlepšími vyjetými FIS body v kariéře - 13,89, které Kačku posunou opět o kousek výš ve světovém žebříčku (2 medaile)

Kateřina již má na svém kontě 7 seniorských mistrovských titulů:

2010 - Mistryně ČR v SC a Mistryně ČR v GS

2011 - Mistryně ČR v GS

2012 - Mistryně ČR v GS

2013 - Mistryně ČR v SC, Mistryně ČR v GS a Mistryně ČR v SL

27.3. Jasná (SVK) - Slovenské mistrovství ve slalomu se Kateřině nepovedlo dojet - DNF

29.-30.3. Kranjská Gora (SLO) Mistrovství Slovinska - první závod ve slalomu propršel, přes noc napadlo skoro 20 cm mokrého sněhu - velmi těžké podmínky. První kolo s číslem 5 se Kači docela povedlo - ve slušné konkurenci zajela 3. nejlepší čas. Ale pršet nepřestalo, druhé kolo se jelo v hlubokých vyjetých dírách. Kateřina chybovala v dolní části, kdy dvakrát vyjela do hlubokého sněhu, skoro zastavila, ale bojovala - dojela pátá. Obří slalom byl zrušen pro nepřízeň počasí - i další den pršelo...

Těmito závody Kateřina ukončila letošní velmi úspěšnou sezónu.

 

a-jeste-neco-pro-sponzory---.jpg

 

MOC BLAHOPŘEJEME, KAČI

 

FIS body 2009/2010   GS - 23,62, SL - 31,69, SC - 85,62, SG - 63,82

             2010/2011   GS - 20,76, SL - 22,71, SC - 64,22, SG - 62,25

              2011/2012   GS - 18,61, SL -  16,64, SC - 72,52, SG - 58,82

2012/2013 GS - 10,78, SL - 16,04, SC - 86,22, SG - 46,77

 

další se dozvíte na www.katerinapaulathova.cz
 

 

 

Závodní sezona 2011/2012

22.10.2011 Audi FIS Ski World Cup Sölden (AUT) - Kateřina startovala spolu s Martinou Dubovskou v úvodním kole Světového poháru v obřím slalomu a stejně jako loni nedojela do cíle. I když trénovala na příkrých svazích v různých alpských střediscích, žádný se tomuto těžkému svahu nevyrovná. Snad příště.... Více na www.katerinapaulathova.cz

soelden.jpg

USA - 12.11.2011 odletěla Kateřina na tři týdny do USA, kde plánuje nejméně 6 startů na mezinárodních závodech a ve Světovém poháru v Copperu, Aspenu a Lovelandu v Coloradu. Neví, co ji čeká. Je to první cesta za velkou louži. Tak ať vše dopadne dobře....

16.-17.11. Copper (USA)221120112744.jpg

obří slalom FIS - po prvním kole šestá pozice, druhé kolo nevyšlo tak dobře, skončila dvanáctá. Na závod ve slalomu přijelo mnohem více závodnic, většina ze světového poháru a mezi nimi i Šárka Záhrobská. Po dlouhé době se naše reprezentantky sešly společně na závodech a došlo tak k jejich přímému srovnání ve slalomu. Šárka s číslem 6 dojela pátá, Kačka s číslem 31 skončila 23. Ve druhém kole Kateřina šlapala na paty nejlepším závodnicím světa, zajela 13. nejlepší čas (jen dvě desetiny za Šárkou). Gratulujeme...

Více na  http://czech-ski.com/aktualni-zpravodajstvi-zahrobska-zmerila-sily-s-paulathovou-pred-sp-v-aspenu

Nyní trénuje společně s nej závodnicemi z Francie, Rakouska, Německa atd. Výborná zkušenost a kvalitní příprava na dalších závody. Tak hodně štěstí v Aspenu!

26.-27.11. Audi FIS Ski World Cup Aspen (USA) obří slalom s číslem 62 Katka nedokončila, slalom s číslem 67 také nedojela.

28.-29.11. Loveland (USA) Nor-Am Cup 2x slalom - první závod se ve velmi kvalitně obsazeném závodě s číslem 54 umístila na 22. místě, hlavně díky jedenáctému času ve druhém kole. Úterní závod nedojela, padla únavou - třetí  týden v 3 200 a více metrů nad mořem se projevil... a zpět na svah světového poháru do Aspenu...

30.-1.12. Aspen (USA) Nor-Am Cup 2x obří slalom - oblíbený obřák a znovu se sešly kvalitní sjezdařky. Kačka s číslem 33 dojela 23. a opět bylo lepší druhé kolo, kdy zajela 12. nejlepší čas - 0,62 za vítězkou Marie-Pier PREFONTAINE. Š.Záhrobská dojela 28. Druhý den Kateřina náročnou trať nezvládla, vypadla...

231120112774.jpg

Z Ameriky si Katka odváží úžasné zážitky - na svazích při tréninku se potkávala se světovými esy, jako jsou Bode Miller, Ted Ligety, Jean-Baptiste Grange... Měla možnost trénovat se Šárkou Záhrobskou, Tessou Vorley či Resi Stiegler. Nové zkušenosti určitě zúročí v nadcházející sezoně.

12.-13.12. St. Lambrecht (AUT) obří slalom FIS - 21. a 15. místo - opět slušně zajeté jen jedno kolo, kdy už se podaří obě???

14.12. přejezd z Rakouska do Francie na  Audi FIS Ski World Cup Courchevel - jenže napadlo tolik sněhu, že závod v obřím slalomu žen zrušili. Nepříjemná zajížďka a čekání. 17.12. se přesouvají do Itálie.

18.-19.12. Valtoumenche (ITA) Evropský pohár v obřím slalomu. S číslem 50 si Katka první den vyjela 43. místo, druhý závod se vůbec nepovedl - 58. místo. Nedaří se... Nálada na bodu mrazu... ale ono to přijde

22.-23.12. Zinal (SUI) FIS závody  - je to tady, dnešní slalom se Kači povedl - po prvním kole pátá, druhé vyhrála a tím si zajistila pěkné druhé místo. Další slalom nedojela, asi se těšila domů na Štědrý den... dozazili 24.12. v jednu v noci...

28.-29.12. Audi FIS Ski World Cup Lienz (AUT)                                                       Bez zraněného trenéra odjela Kačka na další 20111229_002.jpgzávod světového poháru sbírat zkušenosti. Obří slalom s číslem 63 nedojela. Do cíle slalomu se s číslem 74 dostala, ale na postup do druhého kola mezi nejlepších třicet to zdaleka nebylo. Od Itálie Kačku trápily střevní potíže, celý týden byla na sucharech a dietě, chyběla síla.

20111229_003.jpg

 

 

 

 

foto - prohlídka slalomu

 

 

PF 2012   (Špindl 31.12.2011)

pf-2012.jpg

Silvestr a trénink ve Špindlu a hurá na závody v novém roce

4.-5.1.2012 Goetschen (GER) 2 x FIS slalom - první nedojela, druhý závod byl zrušen pro nepříznivé podmínky.

7.-8.1. Krvavec (SLO)

FIS obří slalom krvavec---juniorske-mistrovstvi.jpg- opět výpadek, ale druhý den slalom Kača vyhrála, stala se juniorskou mistryní Slovinska. Gratulace!!!

Ve Slovinsku zůstali trénovat.

 

 

 

 

 16.-17.1. Zagreb - Sljeme (CRO)

20120117_010.jpgFIS závody v Chorvatsku - pondělní obří slalom se Kačce opět nepovedl tak, jak by si přála, v obou kolech chybovala a dojela na 7. místě. Další den si pochvalovala tvrdou pistu, v prvním kole si vyjela dobrou čtvrtou pozici a druhé kolo zajela ještě lépe, porazila všechny Slovinky, které měly tento závod jako nominační na Světový pohár v Kranjské Goře. V tomto závodě byla neporazitelná jen Srbka Nevena Ignjatovic, která ujela všem v prvním kole o 1,25 s, Kateřina vybojovala druhé místo. Super!!

21.1. Audi FIS Ski World Cup Kranjska Gora (SLO) - Kateřina znovu na startu Světového poháru. Startovala v obřím slalomu s číslem 65 na velmi zledovatělé a vodou prolité trati a dojela 54., Šárka Záhrobská byla 57. Žádná sláva, ale zkušenosti získáváme.....

24.1. Škofja Loka (SLO) FIS slalom 240120123141.jpgmoc pěkné zimní středisko, kdyby bylo více sněhu....ale přesto se závod uskutečnil a Kateřina zazářila, vyhrála obě kola slalomu a vyjela si své nejlepší FIS body 15,45. Paráda.....

 

 

 25.1. Semmering (AUT) na další FIS závod se musela Katka s trenérem tátou přesunout ze Slovinska 330 km směrem na sever k Vídni. Alpské středisko bylo zavaleno sněhem, během noci napadlo dalších 25 - 30 cm, oproti Slovinsku záplavy sněhu. Trať obřího slalomu upravovaly i těžké stroje, bylo to náročné. Kača si stále v obřáku nevěří tak jako ve slalomu, chybuje, podjíždí brány a na výsledcích je to znát, dojela 15.

26.1. Gaal (AUT) FIS obří slalom a dalších 100 km ujeto... Losování Kači vyšlo na jedničku - na start nastoupila jako první ze 120 závodnic. Závodu se zúčastnila i super hvězda Marlies Schild a všem vypálila rybník, nic nenechala náhodě a obě kola suverénně vyhrála s neskutečným náskokem skoro tří sekund na druhou. Kateřina dojela 20. a vůbec nebyla spokojená. Chce to trénink a taky odpočinek - tak honem domů do lázní Darkov a potrénovat do Špindlu...

4.-5.2. Krakauebene (AUT) dva slalomy po sobě a ani jeden Katka nedojela. V obou vypadla, dojela pouze jedno kolo, a to ještě s velkými chybami.... Dvoudenní trénink na stejném svahu byl velmi kvalitní a snad se už zadaří...

9.2. Cerkno (SLO) FIS obří slalom se Kateřině konečně povedl, probojovala se na bednu.090220123224_1.jpg V prvním kole závodu, kterého se zúčastnilo 107 závodnic, ji předjela pouze jedna-Srbka Nevena Ignjatovic o 0,16 s. Ve druhém kole ji porazila domácí Slovinka Nina-Katarina Mihovilovic jen o 0,08 s. Pohár za třetí místo a vyjeté FIS body potěšily.

10.-11.2. Bad Wiessee (GER) Evropský pohár - dva slalomy a v obou se Kateřině podařilo zabodovat. S vysokými startovními čísly 49 a 48 se dokázala probojovat do první třicítky. Páteční noční závod - start v 15,00 a 18,00 hod. při minus 20 st a na tvrdé ledovaté trati byl pro Katku překvapením. Po prvním kole 24. místo, cellkově 29. a dva body do Evropského poháru. Druhý den ještě větší radost - vyjela si 14. místo v prvním kole, druhé trochu podržela na jistotu, dojela 24. a získala další bodíky. Gratulujeme!!! A hurá domů a do školy!!!

16.-17.2. Kranjska Gora (SLO) obří slalomy FIS - první den se Kateřina s číslem 20 dostala do desítky - dojela sedmá, ale ke spokojenosti by to chtělo jet ještě rychleji.... Vyhrála Stefaine Koehle, která pravidelně boduje ve Světovém poháru a v prvním kole Kača dostala 3 vteřiny, ve druhém už jen vteřku. Druhý den vypadla ve druhém kole, škoda, prý jela dobře.

19.-20.2. Jaun (SUI) po dnu stráveném v autě cestováním ze Slovinska až na západ Švýcarska - 900 km, se Katce opět nezadařilo. Na startu prvního slalomu se chtěla odrazit tak mocně, že málem zrušila start, vytrhlo jí to tyčku i s rukavicí. Po dlouhém dohadování, jí poskytli podmínečný start, ale stejně pak rozhodli jinak a do druhého kola Katku nepustili. Tento výjezd se opravdu nepovedl, Kateřina nedojela ani druhý den. A opět cestování - 650 km do Rakouska..

22.-23.2. Hinterreit (AUT) 240220123303.jpgJeden den trénink na zdejším kopci a Katka dvakrát na bedně! První závod se ztrátou 0,45s a druhý 0,30s na vítězku si vyjela dvakrát třetí místo v GS. A honem do auta na další závody.

24.-25.2. Brand (AUT) 2x GS a opět dvakrát třetí místo. Závodu se zúčastnilo 116 sjezdařek, konkurence byla veliká, trať dost rozbitá, neboť se velmi oteplilo. Byl to prý opravdu boj - hlavně ve druhém kole, kdy trať změkla a nadělaly se díry. Oba závody vyhrála Rakušanka Ricarda Haaser, Šárka Záhrobská dojela 8. a druhý den 12. Po vyhlášení cestování po rakouských dálnicích směr Vídeň dalších 550 km.

26.2. Laterns - Gapfohl (AUT) FIS slalom - kvalitní konkurence na startovní listině, Katka čtvrtá po prvním kole, ale ve druhém špicar a konec všem nadějím....

Už toho má dost, nejen závodění, ale i cestování - a to mají před sebou 1100 km na jih Itálie k Římu do Roccaraso na Mistrovství světa juniorů. Držte palečky....

1.3. FIS ALPINE JUNIOR WORLD SKI CAMPIONSHIPS 2012 ROCCARASO (ITA)

 Super výkon ve slalomu - Kateřina vybojovala 5. místo na MSJ! Obrovská gratulace

 

katerina-paulathova-msj-roccaraso.jpg

Obří slalom po chybě v prvním kole Kača nedojela....

 

9.3. Audi FIS Ski World Cup Are (SWE) obří slalom - na startu 58 závodnic, Katka s číslem 56 zajela velmi slušně. Dojela na 37. místě, což ale znamenalo, že se do druhého kola, kam jde jen prvních 30, nedostala. Podmínky nic moc, ráno dokonce pršelo, trať byla dost rozbitá. Vyhrála Lindsey Vonn.

16.3. Audi FIS Ski World Cup Schladming (AUT) Team race. Kateřina jela soutěž týmů již potřetí, Stejně jako loni vybojovalo družstvo České republiky páté místo spolu s Francií, Německem a Itálií. Náš tým ve složení Kateřina Pauláthová, Andrea Zemanová, Kryštof Krýzl a Filip Trejbal porazil Nory, ale ve druhém kole na skvělé Rakušany, kteří celou soutěž vyhráli, už neměl. Všichni si to užili a moc se do Schladmingu těší opět za rok - bude tu Mistrovství světa 2013...

17.-18.3. Garmisch (GER) 2x obří slom FIS - první den Kačka zajela super druhé místo a vyjela si své nej FIS body v obřáku (18,58). Druhý závod po čtvrtém místě v 1. kole se hecla a obřák vyhrála!! Potvrdila svůj včerejší výkon podobnými body 18,64. Velká paráda.....

20.3. Jasná (SVK) Katka se zúčastnila jen slalomu, ale závod nedokončila.

22.3. Špindlerův Mlýn Mezinárodní Mistrovství České republiky - SuperG 3. místo a superkombinace 2.místo.  Součástí těchto závodů bylo Mistrovství ČR juniorů - Katka se tak stala Mistryní ČR v superkombinaci a Mistryní ČR v superG.

Držte palce při zítřejší obhajobě titulu v ořím slalomu ( dva už má doma 2010 a 2011)

23.3. Kačka získala výborným výkonem třetí titul Mistryně ČR žen v obřím slalomu!!

 

257.jpg

 

25.3. MMČR - slalom ve Špindlu je pro Katku zakletý, opět nedojela...

26.-28.3. Kouty (ČR)  slalomy FIS - v  pondělí 6. místo. V úterý zajela lépe, dosáhla na bednu a porazila i letošní Mistryni ČR ve slalomu Míšu Smutnou - Kačka dojela na 3. místě. Závod vyhrála Polka K. Karasynska. Třetí den Káča nedojela a konečně ukončila letošní sezonu....

Cílem bylo zlepšit FIS body a opět se to podařilo

loňské FIS body                GS - 20,76, SL - 22,71, SC - 64,22, SG - 62,25

nové, vyjeté FIS body   GS - 18,61, SL -  16,64, SC - 72,52, SG - 58,82

Ve slalomu je Katka 136. na světě (vede Marlies Schild) ve svém ročníku (93) je pátá a mezi juniorkami je 18. na světě. Třetí v ČR za Š. Záhrobskou a M. Dubovskou.

V obřím slalomu dosáhla na 182. místo mezi ženami (vede Viktoria Rebensburg), ve svém ročníku je 11. a mezi juniorkami 37. na světě. První v českém žebříčku. Ještě dva roky bude závodit jako juniorka......

Gratulujeme!!

www.katerinapaulathova.com/cz

 pár fotek z ukončené sezony ve fotoalbu....

02-srpen-v-alpach---ledovec-moltal.jpg

 

SEZONA 2010/2011

23.10.2010  AUDI FIS SKI WORLD CUP Sölden (AUT)  - spolu se Šárkou Záhrobskou startovala Kateřina v úvodním kole Světového poháru v obřím slalomu. Náročná trať jí nesedla a první závod sezony nedokončila. Atmosféra úžasná. Pár fotek z WC v Söldenu - viz. fotoalbum.

Úkolem sezony je zlepšení FIS bodů: GS - 23,62, SL - 31,69, SC - 85,62, SG - 63,82

NORSKO - 11.11. odjela Kateřina se svým trenérem (tátou) na měsíční kemp do Norska. V plánu mají 8 startů v mezinárodních závodech FIS a Evropském poháru. První zastávka je v Geilu, kde se jedou dva GS a jeden SL.

20.11. hned druhý start daleko na severu se Káči povedl, dojela si po super výkonu ve druhém kole, které vyhrála, pro krásné 2. místo v obřím slalomu žen závodu FIS. Zúčastnilo se ho 140 závodnic z Evropy. Parádní úspěch - jen tak dál.

23. a 24.11. super obří slalom - 14. a 10. místo, zlepšení FIS bodů - 55,60 a super kombinace 7. místo, vyjeté FIS body - 60,99 . Forma je...

26.11.  vyjela Káča z trati v cíli při tréninku v Geilu, sjela do strže, kde si škaredě zranila pravé koleno. Ošklivý pád si naštěstí nepamatuje. Teď je v péči doktorů a fyzioterapeuta, snaží se cvičit, aby neztratila fyzičku. Chce to čas... Na lyže snad po Vánocích...

1.1.2011 první zkouška na sněhu dopadla dobře, koleno drží... Káča může začít trén1-konecne-na-lyzich-1.1.2011.jpgovat i na sněhu. Fyzičku si udržela díky rotopedu, posilovně a spolupráce s MUDr. Mačákem a fyzioterapeutem Mirkem Dobešem.

 

21.1. odjezd do Slovinska na Krvavec, kde byla Katka loni v dubnu na bedně. Tři týdny pilně trénovala, snad to ukáže v závodě... Koleno sice ještě nefunguje, jak by mělo, ale Káča si věří.                                                                                                       První závod, první kolo a hned první! Jenže ve druhém ošklivý pád, závod nedojela a bolí koleno - ale to druhé... Smůla se nám lepí na paty. Nedělní obří slalom zvládla, i když noha bolí. Dojela na 4. místě. Super.

26.1.2011  Kateřina nominována na Mistrovství světa v Garmisch-Partenkirchenu (GER)

28.-29.1. Donnersbachwald (AUT) obří slalom FIS - v silně obsazeném závodě, kterého se zúčastnily také M. a B. Schild, K. Zettel, E-M. Brem a další stálice Světového poháru, dojela Kateřina na 9. místě necelé 4 vteřiny za Marlies Schild.

Slalom FIS - opět vyhrála M. Schild (mimochodem - letos už vyhrála 4 slalomy ve Světovém poháru), Katka dojela za ní se ztrátou 4,24 vteřiny  šestá

A hurá na Mistrovství světa juniorů do Crans Montany ve Švýcarsku...            2.2. obřák a 3.2. slalommsj-crans-montana.jpg

Hurá se moc nekoná - Káča s číslem 37 nedojela už první kolo obřího slalomu, které nedokončilo rekordních 60 závodnic ze 120. Tento závod zvládlo poze 47 sjezdařek...

Slalom -  s číslem 56 Kateřina zabojovala, v prvním kole se posunula na 33. místo, druhé kolo vyšlo ještě lépe - dvacátý čas ji pomohl k celkovému 22. místu na světě mezi juniorkami.

4.2.2011  AUDI FIS SKI WORLD CUP  Arber-Zwiesel (GER) - okamžitě po dojetí slalomu se Katka stěhuje do Německa na svůj druhý start ve Světovém poháru. Obří slalom se měl konat 4.2., ale kvůli počasí pořadatelé posunuli GS na sobotu. V pátek se jel slalom - Šárka Záhrobská pátá - gratulujeme! Počasí se neumoudřilo a GS je opět odložen, Katka musí zůstat v Německu - snad se pojede v neděli..... Startovní čísla - Kateřina 51, Šárka Záhrobská 47 - hodně štěstí!!!

Štěstí se na Káču malinko usmálo - do druhého kola sice nepostoupila, ale 41. místo je super! Půl vteřiny ji dělilo od postupu a Š.Záhrobskou porazila o 85 setin sekundy. Blahopřejeme!

10.2. Cerkno (SLO) - krásné zimní středisko, kde se konal FIS závod v obřím slalomu. Káča opět na špici, i když jen čtvrtá. Startovalo 79 žen z celé Evropy.

13.-14.2. Petzen (AUT) - Katka se v Rakousku zúčastnila Mistrovství juniorů a vyfoukla jim bronzovou medaili ve slalomu. V juniorkách byla druhá a opět zlepšení slalomových FIS bodů 25,24. Obří slalom se kvůli mlze nekonal.

Mistrovství světa Garmisch - Partenkirchen (GER)

16.2. byla Kateřina nominována do závodu nej týmů na světě spolu s Andreou Zemanovou, Kryštofem Krýzlem a Adamem Zíkou. Těžký soupeř nedával moc nadějí, Káča prohrála s Anjou Paerson o jednu desetinu - nebyla to vůbec špatná jízda. Prohráli jsme se Švédskem 1:3.

17.2. obří slalom - s číslem 51 sjela Káča první kolo celkem dobře, předjela deset svých soupeřek a vyjela si 41. pozici do druhého kola. Ve druhém se opět trochu zlepšila, vybojovala slušné 37. místo na světě. Do slalomu MS nebyla nominována, dost to zavinilo zranění a dva měsíce bez závodů, na kterých by si mohla vyjet lepší FIS body.

19.-20.2. Lengries (GER) - místo slalomu na MS jela Katka velmi kvalitně obsazený FIS závod kousek od Ga-Pa a vyplatilo se to. Dojela sice s číslem 27 až na 17. místě, ale ztráta pouhé 1,7 vt. na vítězku jí pomohla k opětovnému zlepšení fisových bodů ve slalomu. Druhý závod nedokončila.

26.-27.2. Stari Vrh (SLO)- další FIS závody, tentokrát Mistrovství juniorů Slovinska. První den měla Káča výborně rozjetý obřák, do druhého kola se vydala ze třetí pozice, ale chybička se vloudila a do cíle nedojela - velká škoda.... Ve slalomu si zlepšila náladu, i když první kolo se moc nevydařilo - z desáté pozice si nejlepším časem druhého kola vyjela 4. místo. A opět zlepšení FIS bodů ve slalomu 22,80

1.-2.3. Abtenau (AUT) 2x slalom FIS - první den dobře rozjetý závod ve druhém kole nedokončila, druhý slalom dojela 8. těsně před Míšou Smutnou

4.-5.3. Goetschen (GER) 2x obří slalom FIS - na start velmi kvalitně obsazeného FIS závodu nastoupilo 140 žen a juniorek. První závod Káča s číslem 29 obsadila 22. příčku a druhý den si polepšila, dojela na 15. místě a vyjela si konečně nej FIS body i v obřáku 22,61

9.3. Innerkrems (AUT) FIS obří slalom 7. místo

11.-12.3. 2011  AUDI FIS SKI WORLD CUP  Špindlerův Mlýn sport.jpg

Skvěle zajela Káča v obřím slalomu - první kolo s číslem 47 zvládla na výbornou a vyjela si 24. pozici. Předjela mnoho výborných a zkušených závodnic a poprvé se tak probojovala do druhého kola ve světovém poháru, kam postupuje jen prvních 30. Druhé kolo zajela opět velmi slušně, i když to tak nevypadalo a nejela riskantně - porazila Anju Paerson, Andreu Fischbacher, Tanju Poutiainen i Marii Riesch. 28. místo a tři svěťákové body - vynikající úspěch! 

20.3.2011  Finále AUDI FIS SKI WORLD CUP  Lenzerheide (SUI) - Kateřina byla nominována do družstva ČR spolu se Š. Záhrobskou, O. Bankem a K. Krýzlem. V kvalifikaci porazili Chorvatsko v čele s Ivicou Kosteličem a postoupili do čtvrtfinále. Zde je čekalo silné družstvo Rakouska. Katka bojovala s  dvojnásobnou Mistryní světa z Ga-Pa Elisabeth Goergl, ale její skalp nezískala. Náš tým prohrál s Rakouskem o pouhých 6 setin sekundy a vybojoval 5. místo.

25.3. Špindlerův Mlýn - Mezinárodni Mistrovství České republiky - roli favoritky se Kateřina zhostila na výbornou, po nevýrazném prvním kole (3.místo za dvěma Slovenkami) si vítězství zajistila bravurní jízdou v kole druhém a získala podruhé titul Mistryně ČR v obřím slalomu žen,  vyjela si své nej FIS body - 18,90  Slalom nevyšel - po pádu v dolní části trati do cíle nedojela.

.pád ve slalomu

Úkolem bylo zlepšení FIS bodů: GS - 23,62, SL - 31,69, SC - 85,62, SG - 63,82

                    vyjeté body:      GS - 20,76, SL - 22,71, SC - 64,22, SG - 62,25

 

Ve světovém žebříčku žen si Kačka v obřím slalomu vyjela 171. místo, mezi juniorkami (92,93,94,95) obsadila 29. a ve svém ročníku 7. místo, ve slalomu je celkově 203., v juniorkách 44. a v ročníku 13. na světě.

V českém žebříčku žen je Kačka 1. v obřáku a 3. ve slalomu (za Š. Záhrobskou a M. Smutnou), v juniorech je 1. jak ve slalomu tak i v obřím slalomu.

Gratulujeme!!!!

 

......úspěšná sezona 2010/2011 končí ...........

 

Jaká byla příprava? Nahlédněte:

Obrazek 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sezona 2009/2010

Dne 3. 4. 2010 skončila Kateřině a jejímu trenérovi - tátovi Radovanu Pauláthovi, nekonečně dlouhá a velmi úspěšná lyžařská sezona. Katka se stala několikanásobnou mistryní ČR nejen v juniorské kategorii, ale dokázala ve svých 16 letech získat i dva mistrovské tituly v kategorii žen. 

Obrazek

Kateřina je nyní v obřím slalomu s 23,62 FIS body na 212. místě ve světovém žebříčku žen, v juniorkách to je 61. místo a ve své kategorii - mladší juniorky (93-94) je 4. na světě!   

Sezonu ukončila na 2. místě v celkovém žebříčku žen ČR (hned za Šárkou Záhrobskou)

 

Nej výsledky sezony 2009/10 Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Příprava na novou sezonu 2013/14